TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKAN YARDIMCISI PROF. DR. ŞEREF KALAYCI’YI ZİYARET ETTİK
Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Buket Yararbaş Ecemiş Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Kalaycı’yı ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Buket Yararbaş Ecemiş Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Kalaycı’yı ziyaret etti. Ziyarette Oda Başkanımız Hüseyin Alan Prof. Dr. Şerafettin Kalaycı’ya 73. Türkiye Jeoloji Kurultayına katılarak verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Görüşmede; odamızın yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aktaran Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, madencilik ve jeotermal kaynaklar konusunda sektörün ve çalışanların yaşadığı sorunlar ve odamızın yaklaşımları hakkında bilgi aktardı. Bu kapsamda çalışmaları devam eden maden kanunun çalışmalarına meslek örgütlerinin katılımının da önemli olduğunu vurguladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Şeref Kalaycı ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, meslek örgütlerin mesleki ve bilimsel etkinliklerinin önemine vurgu yaparak, hazırlık çalışmaları sürdürülen maden kanunu çalışmalarının önümüzdeki günlerde tartışma ve değerlendirmelere açılacağını ifade etti.  

Görüşme; 73. Türkiye Jeoloji Kurultayına verdikleri destekler nedeniyle plaket ve “jeolog çekici” takdimi ve iyi niyet temennileri ile son buldu.

Okunma Sayısı: 2821
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası