TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
YERBİLİMİNİ DÜNYA ÇAPINDA KEŞFETMEK
“Yerbilimini Dünya Çapında Keşfetmek” ve “Yerbilimini Dünya Çapında Keşfetmek: Etkinlikler ve Sorular” kitapları meslektaşımız Prof. Dr. Hükmü Orhan tarafından çevirisi yapıldı.

Yazar Chris King tarafından hazırlanan ve Uluslararası Yerbilimleri Müfredatının öğretilmesi için Uluslararası Yerbilimleri Eğitimi Organizasyonu (IGEO), Uluslararası Jeoloji Bilimleri Birliği (IUSGS), Avrupa Yerbilimleri Birliği (EGU) tarafından onaylan “Yerbilimini Dünya Çapında Keşfetmek” ve “Yerbilimini Dünya Çapında Keşfetmek: Etkinlikler ve Sorular” kitapları meslektaşımız Prof. Dr. Hükmü Orhan tarafından çevirisi yapıldı.

Uzun emekler sonucunda ülkemiz yerbilimleri eğitim süreçlerine katkı amacıyla çevrilen ve ücretsiz ve elektronik olarak tüm yerbilimcilerin kullanımına sunulan kitaplara Odamız web sayfası “Yayın ve Malzeme Satış” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bu güzel eseri Türkçe çevirisini yaparak, ülkemiz yerbilimleri eğitimine katkı koyan Sayın Prof. Dr. Hükmü ORHAN’a çok teşekkür ederiz.

Yerbilimini Dünya Çapında Keşfetmek ve  Yerbilimini Dünya Çapında Keşfetmek: Etkinlikler ve Sorular Kitaplarını okumak için lütfen tıklayınız

Okunma Sayısı: 2802
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası