TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
2021 YILI ALTIN ÇEKİÇ JEOLOJİ ARAŞTIRMA/MAKALE ÖDÜLÜ BELİRLENDİ
2020 Altın Çekiç Makale/Araştırma Ödülü, Odamızın Altın Çekiç Jeoloji Bilim Araştırma/Makale ve Hizmet Ödülleri Yönetmeliği çerçevesinde oluşturulan “Bilim ve Jeoloji Araştırma/Makale Ödülleri Yürütme Kurulu” (jüri) tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlendi.

Hey yıl Kurultay açılışında verilen Altın Çekiç Bilim ve Makale/Araştırma Ödülleri’nin, 73. Türkiye Jeoloji Kurultayı’nın Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenmesi sebebiyle 2020 yılında verilmesi mümkün olmamıştı.

2020 yılında Altın Çekiç Makale/Araştırma Ödülü için başvuran makaleler, Odamızın Altın Çekiç Jeoloji Bilim Araştırma/Makale ve Hizmet Ödülleri Yönetmeliği çerçevesinde oluşturulan “Bilim ve Jeoloji Araştırma/Makale Ödülleri Yürütme Kurulu” (jüri) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda bu yıl ödülün; Journal of Asian Earth Sciences (173, 123-142, 2019) dergisinde yayınlanan ve yazarları “Gönenç Göçmengil, Zekiye Karacık, Ş. Can Genç, Dejan Prelević, Zeki Billor” olan  “40 Ar-39Ar ages and petrogenesis of middle Eocene post-collisional volcanic rocks along the Izmir-Ankara-Erzincan suture zone” adlı makaleye  verilmesi uygun görülmüştür.

Yazarlar adına ödül birinci yazar Dr. Gönenç Göçmengil’e verilecek olup, değerli meslektaşımızı kutlar başarılarının devamını dileriz.

Okunma Sayısı: 667
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası