TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
JEODERGİ`NİN 23. SAYISI YAYIMLANDI
Aylık olarak çıkardığımız ve yoğun gündem konuları ile dolu Jeodergi’nin 2021 yılı Nisan sayısı ile karşınızdayız. Jeodergimizi, mesleki, toplumsal ve sosyal konulardaki yazı, görüş ve görseller ile de zenginleştirmeyi düşünüyor, bu kapsamda da siz değerli üyelerimizin katkılarını bekliyoruz.

Değerli Meslektaşlarımız,
Aylık olarak çıkardığımız ve yine çok yoğun gündem konuları ile dolu Jeodergi’nin Nisan sayısı ile karşınızdayız.
Dergimizin bu ayki sayısında Odamız Deprem Danışma Kurulunca her hafta bir ilimiz için hazırlanan “Fay Üzerinde Yaşayan Kentlerimiz” başlığı altında yayınladığımız Muğla, Denizli, Eskişehir ve Erzincan illeri için hazırlanan Deprem Raporlarını bulacaksınız.
Odamızın örgütsel ve mesleki eğitim faaliyetleri, içinde yaşadığımız Covid-19 pandemisi koşulları nedeniyle zorunlu olarak internet ortamında yapılmaya devam edilmektedir. Bu kapsamda, bu ayda da birçok webinar, seminer, söyleşi ve komisyon toplantıları online olarak gerçekleştirilmiştir.
Jeoloji Mühendisleri Odası olarak bu ayda da kurum ziyaretlerine devam edildi. MTA Genel Müdürlüğünde yeni atamaları yapılan Genel Müdür Yardımcısı Abdülkerim Aydındağ, Jeoloji Etütleri Daire Başkanı Dr. Mehmet Bahadır Şahin, Maden Etüt ve Arama Daire Başkanı Haşim Ağrılı ile Enerji Hammadde Etüt ve Arama Daire Başkanı İsmail Kara, İdari ve Mali İşler ve Doğa Tarihi Müze Müdürü Celal Özcan, Bilimsel Dokümantasyon ve Tanıtma Daire Başkanı Dr. Banu Ebru Binal’i ziyaret edilerek yeni görevlerinde başarı dileklerinde bulunuldu ve meslektaşlarımızın sorunları, mesleki işbirliği ve yeni istihdam yaratılması konularında görüşler dile getirildi.
Covid-19 pandemisi koşulları nedeni ile geçen sene yapmayı planladığımız 73. Türkiye Jeoloji Kurultayı’nı bu yıl çevrimiçi olarak yapılması kararlaştırıldı. İlk defa denenecek olan bu uygulamanın başarı ile sorunsuz tamamlamayı umuyor ve siz değerli meslektaşlarımızın yoğun katılımı ve katkılarını bekliyoruz.
Bu yıl 101. Yılını kutladığımız ve dünyada ilk ve tek çocuklara armağan edilmiş bayram olan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. Bu vesileyle de hem ülkemizde hem de dünyada çocuk işçiliğin ve sömürüsünün hızla artmasını kabul edilemez bulduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramımızı da kutluyor, her alanda yaşadığımız tüm olumsuzluklara kaşı, 1 MAYIS’TA UMUT YAN YANA! diyor ve yaşanacak güzel günlere dair umudumuzun gerçekleşmesinin, birliğimizde, mücadelemizde ve dayanışmamızda olduğunu ifade ediyoruz.
Değindiğimiz konular başta olmak üzere, şube ve temsilciliklerden haberlerimizin de yer aldığı Jeodergimizi, mesleki, toplumsal ve sosyal konulardaki yazı, görüş ve görseller ile de zenginleştirmeyi düşünüyor, bu kapsamda da siz değerli üyelerimizin katkılarını bekliyoruz.
Saygılarımızla,

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

Jeodergiyi okumak için lütfen tıklayınız

Okunma Sayısı: 216
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası