TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
73. TÜRKİYE JEOLOJİ KURULTAYI BAŞLIYOR
1947 yılından bu yana aralıksız olarak her yıl yapılan, ancak geçtiğimiz yıl dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca insanın yaşamını yitirmesine neden olan COVID-19 Pandemisi nedeniyle ertelenen ve 24-28 Mayıs tarihleri arasında Zoom uygulaması üzerinden çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecek olan 73. TÜRKİYE JEOLOJİ KURULTAYI PROGRAMI belli oldu.

1947 yılından bu yana aralıksız olarak her yıl yapılan, ancak geçtiğimiz yıl dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca insanın yaşamını yitirmesine neden olan COVID-19 Pandemisi nedeniyle ertelenen 73. TÜRKİYE JEOLOJİ KURULTAYI, 24-28 Mayıs tarihleri arasında çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecektir.

Kurultayımız, genelde yerbilimleri, özelde jeoloji mühendisliği alanında üretilen bilimsel bilgilerin yanı sıra, sorun odaklı uygulamalara yönelik çalışmaların da sunulup tartışıldığı, üniversite, kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarının bir araya getirildiği bir "jeoloji şöleni" olma işlevini her geçen yıl daha da başarılı bir şekilde yerine getirmektedir. Bu yılki ana teması, Doğu Akdeniz bölgesinde yaşanan gelişmeler ve ülkemiz hükümranlık haklarının geniş platformlarda dile getirilmesi amacıyla  "Jeoloji ve Jeopolitika" olarak belirlenmiştir.

Çevrimiçi (Online) olarak gerçekleştirilecek olan 73. Türkiye Jeoloji Kurultayı’nda, her yıl olduğu gibi bilimsel ve uygulama alanlarındaki çalışma ve araştırmaların sözlü ve poster olarak sunumlarının yanı sıra, ana tema olarak belirlenmiş bulunan "Jeoloji ve Jeopolitika” konusunda çağrılı konuşmacılara yer verilecek ve paneller düzenlenecektir

24 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 9.30’da yapılacak açılış töreni ile başlayacak olan Kurultayımız yerbilimciler başta olmak üzere tüm halkımıza açıktır.

Saygılarımızla,

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası 
Yönetim Kurulu
Prof. Dr. Osman Parlak
73. Türkiye Jeoloji Kurultayı Başkanı

 

73. Türkiye Jeoloji Kurultayı programı için lütfen tıklayınız.

73. Türkiye Jeoloji Kurultayı Günlük Programı için lütfen aşağıdaki butonlara tıklayınız.

     
     
     

Okunma Sayısı: 2868
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası