TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
TOPRAK ZEMİNLERDE SIĞ TEMELLERİN TAŞIMA GÜCÜ HESAP CETVELİ PROGRAMI

Meslektaşlarımızın talebi üzerin, daha önce Odamız tarafından yayınlanan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği-2018 ile uyumlu  “Toprak Zeminlerde Sığ Temellerin Taşıma Gücü Hesap Cetveli Programı” geliştirilerek yayınlanmıştır. 

Söz konusu hesap cetveli programının sınırlama ve kullanımına ilişkin uyarıları içeren Kullanma Kılavuzu” duyuru ekinde yer almaktadır. Kullanıcıların hesap cetvelini kullanmadan önce mutlaka “Kullanma Kılavuzu” nu okumaları önerilir.  

Hazırlanan hesap cetveline ait telif hakları, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odasına ait olup, izin almaksızın içeriğinde herhangi bir değişiklik yapılamaz. Hesap cetveli JMO logolu kullanılmak kaydıyla ücretsiz olarak herkesin kullanımına açıktır. Ancak Odamız logosunun hesap cetvelinden çıkarılarak kullanılmasının tespit edilmesi durumunda 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ilgili kişi hakkında gerekli hukuki yollara başvurulacaktır.

Ülkemizdeki mühendislik hizmetlerin geliştirilmesi ve daha iyi yapılmasını sağlamak amacıyla Odamız adına gönüllülük temelinde bu programın yazılımını gerçekleştiren Odamız Jeoteknik Komisyon Üyeleri Jeoloji Mühendisi Gürel ÖZDEMİR başta olmak üzere, Prof. Dr. Nihat Sinan IŞIK, Prof. Dr. Nihat DİPOVA; Doç. Dr. Mustafa K. KOÇKAR, Doç. Dr. Müge Akın, Doç. Dr. Mutluhan Akın, Dr. Nurgül GÜLTEKİN, , Jeoloji Mühendisi Ogan Kartal, Jeoloji Mühendisi H. Serkan Tezer, İnşaat Mühendisi Ecmel ERTEK ile diğer emeği geçen Genel Merkez Jeoteknik Komisyonu üyelerine yürekten teşekkür ederiz.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

 

1- Toprak Zeminlerde Sığ Temellerin Taşıma Gücü Hesap Cetveli Programı için lütfen tıklayınız

2- Toprak Zeminlerde Sığ Temellerin Taşıma Gücü Hesap Cetveli Programı Kullanım Kılavuzu için lütfen tıklayınız 

NOT: Programın geliştirilmesi veya kullanımına ilişkin sorularınızı veya önerilerinizi gurelozdemir2@gmail.com adresine yazılı olarak bildirebilirsiniz.

Okunma Sayısı: 3548
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası