TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ANKARA ÜNİVERSİTESİ`NE BURSLU DOKTORA ÖĞRENCİSİ ALINACAKTIR
YÖK tarafından (100/2000 YÖK bursu) 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından "Deniz Jeolojisi ve Jeofiziği (Deniz Sismolojisi, Deniztabanı Deprem ve Tsunami Gözlem Teknolojileri, İnsansız Sualtı Araçları dahil) alanında Ankara Üniversitesine 3 adet doktora bursu tahsis edilmiştir.

YÖK tarafından 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından "Deniz Jeolojisi ve Jeofiziği (Deniz Sismolojisi, Deniztabanı Deprem ve Tsunami Gözlem Teknolojileri, İnsansız Sualtı Araçları dahil) alanında Ankara Üniversitesi`ne 3 adet doktora bursu tahsis edilmiştir. Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Perşembe gününe kadar başvuruları kabul edeceklerini belirtmişlerdir. 

Başvuru Koşulları:

  1. İlana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. Doktora programı için yüksek lisans derecesine sahip olmak.
  2. Bütünleşik doktora programı için lisans derecesine sahip olmak.
  3. Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin ve başvuru yapılacak yükseköğretim kurumunun belirlediği başvuru ve Kabul şartlarını taşıyor olmak.
  4. Kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarında çalışmıyor olmak.
  5. Devlet veya Vakıf Yükseköğretim Kurumlarının öğretim elemanı kadrolarında (kadrolu, kadrosuz, saatlik sözleşmeli, yarı zamanlı vb.) çalışmıyor olmak
  6. Halen devlet yükseköğretim kurumunda doktora eğitimine devam
    ediyorsa tez aşamasına geçmemiş olmak.

Ayrıntılı bilgi için ilgili web sayfası:

http://oidb.ankara.edu.tr/2021/03/16/2020-2021-egitim-ogretim-yili-bahar-yariyili-100-2000-yok-doktora-bursu-basvurulari-hakkinda/

Okunma Sayısı: 508
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası