TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
JEODERGİ`NİN 21. SAYISI YAYIMLANDI
Aylık olarak çıkardığımız ve yoğun gündem konuları ile dolu Jeodergi’nin 2021 yılı Şubat sayısı ile karşınızdayız. Jeodergimizi, mesleki, toplumsal ve sosyal konulardaki yazı, görüş ve görseller ile de zenginleştirmeyi düşünüyor, bu kapsamda da siz değerli üyelerimizin katkılarını bekliyoruz.

Değerli Okuyucular,

Aylık olarak çıkardığımız ve yoğun gündem konuları ile dolu Jeodergi’nin 2021 yılı Şubat sayısı ile karşınızdayız.

Her sayımızı da bir doğa tahrip/talan haberi yapmaktan hem utandığımızı hem de ülkemizin bu doğal güzelliklerinin tahribin/talanının verdiği üzüntü bizleri derinden yaralamaktadır. 30 Ocak 2021 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Amasya’da 11, Bolu’da 2, Trabzon’da 2 olmak üzere toplam 15 bölgenin “yayla alanı” statüsünün kaldırılması ve bu alanların rantta açılması kabul edilemez buluyor bu konuda yetkilileri uyararak bu karardan dönmelerini talep ediyoruz. Yaylalarımızın, Meralarımızın, Çayırlarımızın ve Doğal Çevremizin Ranta Açılmasına İzin Vermeyeceğimizi buradan ilan ediyoruz.

Dergimizin bu ayki sayısında Odamız Deprem Danışma Kurulunca her hafta bir ilimiz için hazırlanan “Fay Üzerinde Yaşayan Kentlerimiz” başlığı altında yayınladığımız Erzurum, Hatay, Konya ve Bingöl illeri için hazırlanan Deprem raporları ile kurum ziyaretlerinden eğitim e kadar çeşitli etkinliklerimizle ilgili haberler bulacaksınız.

Bu ay 32 yıldır Odamız emektarı arkadaşımız, dostumuz, yoldaşımız Serdal İlhan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine odamıza kattıkları emekleri için minnettar olduğumuzu ve kendisini her daim hatırlayacağımızı belirtir, yakınlarına, sevenlerine ve Jeoloji Mühendisliği camiasına baş sağlığı dileriz.

Jeodergimizi, mesleki, toplumsal ve sosyal konulardaki yazı, görüş ve görseller ile de zenginleştirmeyi düşünüyor, bu kapsamda da siz değerli üyelerimizin katkılarını bekliyoruz.

Saygılarımızla,

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

 Jeodergi`nin 21. Sayısını okumak için lütfen tıklayınız

Okunma Sayısı: 177
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası