TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ZEMİN VE TEMEL ETÜDÜ UYGULAMA ESASLARI VE RAPOR FORMATINA DAİR TEBLİĞDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ YAYIMLANDI
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 17 Şubat 2021 tarih ve 31398 sayılı Resmi Gazetede “Zemin ve Temel Etüdü Uygulama Esasları ve Rapor Formatına Dair Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" yayımlandı.

09.03.2020 tarih ve 30709 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Zemin ve Temel Etüdü Uygulama Esasları ve Rapor Formatı Tebliğ’inde, uygulamada yaşanan bazı sorunların giderilmesi amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 17 Şubat 2021 tarih ve 31398 sayılı Resmi Gazetede “Zemin ve Temel Etüdü Uygulama Esasları ve Rapor Formatına Dair Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" yayımlandı.

Bina ve bina türü yapılar için zemin ve temel etüt çalışmaları yürüten bütün meslektaşlarımızın 17 Şubat 2021 tarih 31398 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Zemin ve Temel Etüdü Uygulama Esasları ve Rapor Formatına Dair Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ”de belirtilen değişiklikleri de göz önüne alarak zemin araştırma çalışmalarını yürütmeleri gerekmektedir.

Zemin ve Temel Etüdü Uygulama Esasları ve Rapor Formatına Dair Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ erişmek için tıklayınız

Okunma Sayısı: 1117
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası