TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
JEODERGİ’NİN 20. SAYISI YAYIMLANDI
Aylık olarak çıkardığımız ve yoğun gündem konuları ile dolu Jeodergi’nin 2021 yılı Ocak sayısı ile karşınızdayız. Odamızın faaliyetleri hakkında tüm bilgilere ulaşabileceğiniz Jeodergimizi, mesleki, toplumsal ve sosyal konulardaki yazı, görüş ve görseller ile de  zenginleştirmeyi düşünüyor, bu kapsamda da siz değerli üyelerimizin katkılarını bekliyoruz.

Aylık olarak çıkardığımız ve yoğun gündem konuları ile dolu Jeodergi’nin 2021 yılı Ocak sayısı ile karşınızdayız.

Dergimizin bu sayısından itibaren Odamız Deprem Danışma Kurulunca her hafta bir ilimiz için hazırlanan “Fay Üzerinde Yaşayan Kentlerimiz” başlığı altında yayınladığımız raporlar da yer alacaktır. Bu ayki sayımız da Manisa, Burdur, Balıkesir ve Aydın illeri için hazırlanan Deprem Raporlarını bulabileceksiniz.

Antalya Kepez ilçesinde bulunan Düden Çayı ve Düden Şelalesi ile Konya ili Hadim ilçesi Çiftepınar köyünde bulunan Yerköprü Şelalesi’ndeki doğa tahribatlarına ilişkin açıklamalarımızı sayfalarımızda bulacaksınız.

Ocak ayında, Odamızın belli periyotlarda çıkan yayınlarından olan Türkiye Jeoloji Bülteni’nin 64/1 sayısı ile Jeoloji Mühendisliği Dergisi’nin 44/2 sayısı oda web sitemizde ve Dergipark sitesinde yayınlanarak kamuoyu ve siz değerli okuyucularımız ile paylaşılmıştır.

28. Çalışma Dönemi 1. Danışma Kurulu Toplantımızı Zoom üzerinden Genel Merkez Yönetim Kurulu, Onur Kurulu, Denetleme Kurulu üyeleri, Birlik Yönetim, Yüksek Onur ve Denetleme Kurul üyeleri, Şube Yönetim Kurulu Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, il temsilcilerimiz ve meslektaşlarımızın katılımı ile online olarak gerçekleştirdik. Ayrıca, Odamız bünyesinde oluşturulan komisyon ve kurullardan; Kadın Komisyonu, Tıbbi Jeoloji Çalışma Grubu ve CBS ve Uzaktan Algılama Çalışma Grubu ilk toplantılarını gerçekleştirirken Jeoteknik ve Mühendislik Komisyonu da 2. toplantısını Covid-19 pandemisi koşulları nedeniyle online olarak gerçekleştirmiştir.

DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve YAS Daire Başkanı Sayın Dr. Ayhan Koçbay ile Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünde (MAPEG), Genel Müdür Yardımcılığına atanan Sayın Fatih Dumanlı makamlarında ziyaret edildi.

Yine Odamız adına iki üyemizin koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten IAPG (Uluslararası Jeoetiği Destekleme Birliği) ile kurumsal üyelik gerçekleştirilmiştir.

Değerli Hocamız Prof. Dr. Cazibe Sayar 20 Ocak 2021 Çarşamba günü hayatını kaybetmiştir. Meslekteki ilk günkü heyecan ve azmiyle bilimsel araştırma çalışmalarını emekli olduktan vefat ettiği güne kadar sürdürmüş olan Değerli Hocamızı saygı, özlem ve minnetle anıyor, ailesine, sevenlerine ve yer bilimleri camiasına başsağlığı diliyoruz.

Jeodergimizi, mesleki, toplumsal ve sosyal konulardaki yazı, görüş ve görseller ile de zenginleştirmeyi düşünüyor, bu kapsamda da siz değerli üyelerimizin katkılarını bekliyoruz.

Saygılarımızla,

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Dergimizi web sayfamızdan okumak için lütfen tıklayınız.

Dergimizi pdf olarak okumak için lütfen tıklayınız.

 

Okunma Sayısı: 358
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası