TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
JEODERGİ`NİN 13. SAYISI YAYIMLANDI
Aylık olarak çıkardığımız dergimizin gündemini ağırlıklı olarak yine deprem ve depreme karşı yapılması gereken önlemler oluşturuyor.

Jeodergi’nin 2020 yılının son sayısı ile karşınızdayız. Aylık olarak çıkardığımız dergimizin gündemini ağırlıklı olarak yine deprem ve depreme karşı yapılması gereken önlemler oluşturuyor.

Bunun yanında, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığımız “Ankara Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde Jeopark Alanlarının Belirlenmesi, Kurulması ve Jeoturizmin Geliştirilmesi Projesi” protokolü kapsamında yapılması gereken iş ve işlemler ile yol haritasının belirlenmesi için yapılan toplantı, “Kula-Salihli Jeoparkı”nın sınırları içerisinde yer alan Gümüş Çayı üzerine baraj inşaatı çalışması, 28. Dönem Çalışma Programımızın yayımlanması, dergi editörlerimizle yapılan toplantı gibi haberlerin yanı sıra Esen Arpat tarafından yazılan "Nereden çıktı şimdi bu fay? Doğu Anadolu Fay’ın İlginç Öyküsü" başlıklı yazı ile meslektaşımız Ahmet Özcan hakkında dostlarının yazdığı bir yazı da yer alıyor.

Jeodergimizi, mesleki, toplumsal ve sosyal konulardaki yazı, görüş ve görseller ile de zenginleştirmeyi düşünüyor, bu kapsamda da siz değerli üyelerimizin katkılarını bekliyoruz.
Aralık sayısı ile 2020 yılını geride bırakırken 2021 yılının, dünyayı saran Covid-19 virüsünden tüm insanlığın kurtulduğu ve sevdiklerimizle birlikte eski günlerde olduğu gibi yan yana olabildiğimiz, sağlıklı mutlu ve özgürce yaşayacağımız bir yıl olmasını temenni ediyor, mutlu yıllar diliyoruz.

Saygılarımızla,
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

Dergimizi okumak için lütfen tıklayınız

Okunma Sayısı: 380
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası