TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
2020-2021 YILI BURSİYERLERİMİZ BELİRLENDİ
Odamız tarafından her yıl düzenli olarak üniversitelerin jeoloji mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilere verilen karşılıksız burslar belirlendi.

Üyelerimizin aidat ödemelerinin %4`ü ile büro tescil belgesi yenileme gelirinin %1’i toplamında oluşan burs fonu ile her yıl düzenli olarak üniversitelerin jeoloji mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilere verilen karşılıksız burslar belirlendi.

Üniversitelerimizin jeoloji mühendisliği bölümlerinde öğrenin gören öğrenciler ile Odamız arasındaki bağların güçlendirilmesi amacına yönelik olarak 2006 yılından beri her yıl aralıksız olarak jeoloji mühendisliği bölümlerinde öğrenim gören lisans öğrencilerine, Odamız "TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Jeoloji Eğitimi Burs Yönetmeliği"nde belirlenen kriterler doğrultusunda karşılıksız burs verilmektedir. Bu kapsamda, "Burs Değerlendirme Kurulu" toplanarak 2020-2021 yılı burs başvurularını değerlendirmiştir.

Kurul, başvuruları "TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Jeoloji Eğitimi Burs Yönetmeliği" çerçevesinde değerlendirmiş olup; 15 öğrenciye "Başarı Bursu", 9 öğrenciye "İhtiyaç Bursu" verilmesine karar vermiştir. Başarı bursunu hak eden iki öğrencimize busları 2016 yılında kaybettiğimiz Yavuz Erkan Hocamız adına verilmiştir.  

Oda üye aidatlarını düzenli olarak ödeyerek burs fonuna katkıda bulunan tüm meslektaşlarımıza teşekkür eder, daha fazla öğrenciye burs verilebilmesi için tüm meslektaşlarımızı burs fonuna katkı vermeye bekliyoruz.

Saygılarımızla
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

2020-2021 Yılı Burs Alan Öğrenci Üyelerimizin Listesi için lütfen tıklayınız.

Okunma Sayısı: 701
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası