TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ODAMIZ YAYINLARININ EDİTÖRLER KURULU İLE DÖNEMİN İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
28. Çalışma döneminde, Yönetim Kurulumuz Yayınlarımızın Editör ve Editör Yardımcıları ile ilk toplantısını 25.12.2020 tarihinde gerçekleştirdi.

Odamızın 1947 yılından beri yayınlanan Türkiye Jeoloji Bülteni, 1977 yılından beri yayınlanan Jeoloji Mühendisliği Dergisi ile 1999 yılından beri yayın hayatını sürdüren Mavi Gezegen dergimizin Editör Kurulları ile Odamız Yönetim Kurulu üyeleri arasında önümüzdeki döneme ilişkin hem yayınların hem de yenilenen web sitemizin yayınlar açısından uygulanabilir ve kullanışlı hale getirilmesi ve başlatılan çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla dönemin ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Yazman Üye Buket Yararbaş Ecemiş, Yayın Üyesi Seçkin Gülbudak ile Türkiye Jeoloji Bülteni Editörü Prof. Dr. Erdinç Yiğitbaş ile Editör Yardımcıları Dr. Mustafa Avcıoğlu ve Dr. I. Onur Tunç,  Jeoloji Mühendisliği Dergisi Editörü Prof. Dr. Tamer Topal ile Editör Yardımcısı Dr. Müge Akın, Mavi Gezegen Dergisi Editörü Prof. Dr. Halil Gürsoy ile Basın Yayın Sekreterimiz İlhan Ulusoy katıldı.

Toplantıda yenilenen web sitemiz içinde yayınlar için ayrılan bölümde, her dergi için ayrı ayrı hazırlanan dergi web sayfaları değerlendirildi. Toplantı sonunda bu konuda tespit edilen eksikliklerin süratle giderilmesi benimsenerek, dergi sayfalarının Türkçe ve İngilizce olarak tamamlanması ve dergilerimizin daha etkin bir şekilde duyurulması kararlaştırıldı. Yapılan değerlendirmelerin ardından tespit edilen eksiklikler giderildikten sonra ikinci bir toplantı yapılması kararı alındı.

Toplantı iyi niyet dilekleri ile sona erdi.

Okunma Sayısı: 126
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası