TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
JEOTEKNİK VE MÜHENDİSLİK JEOLOJİSİ KOMİSYONUMUZ DÖNEMİN İLK TOPLANTISINI YAPTI
28. Çalışma dönemi içinde oluşturulan Jeoteknik ve Mühendislik Jeolojisi Komisyonu ilk toplantısını 27.12.2020 tarihinde gerçekleştirdi.

Ülkemizde, mühendislik jeolojisi ve jeoteknik hizmetlerinin geliştirilmesi, bu alanda yaşanan sorunlara çözümler üretilmesi, meslektaşlarımızın mes­leki donanımlarının arttırılması ve mesleki uy­gulamaların daha sağlıklı yapılmasını sağ­lamak amacıyla oluşturulan Jeoteknik ve Mühendislik Jeolojisi Komisyonumuz ilk toplantısını yaptı.

Tanışma niteliğinde gerçekleştirilen ilk toplantıda, komisyon üyelerinin kendilerini tanıtmalarından sonra gündemde yer alan konulara ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Yapılan değerlendirmelerden sonra, komisyonun dönem içinde yapacağı çalışmalar konusunda çalışma programı hazırlaması konusunda karar alındı. Ayrıca komisyonun etkin ve verimli çalışabilmesi için komisyon üyelerinin toplantılara katılımının önemli olduğu vurgulanarak üst üste mazeret belirtmeksizin 3 toplantıya katılmayan üyenin, komisyon üyeliğinin düşürülmesi kararlaştırıldı. Toplantı iyi niyet temennileri ile son buldu.

Okunma Sayısı: 170
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası