TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
DEPREM DANIŞMA KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI
Odamız tarafında 28.Çalışma dönemi içinde kurulan TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Deprem Danışma Kurulu ilk toplantısını 19.12.2020 tarihinde gerçekleştirdi.

Odamız tarafından Depremlerle ilgili olarak; TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası adına incelemelerde bulunarak sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmak, kurul üyeleri arasında eşgüdüm ile ortak çalışmalar yürütülmesini sağlamak amacıyla kurulan Deprem Danışma Kurulu (DDK) ilk toplantısını online olarak gerçekleştirdi. Tanışma niteliğinde gerçekleştirilen ilk toplantı DDK Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Okan Tüysüz’ün açılış konuşması ile başladı. Tüysüz konuşmasında DDK`nın oluşturulma süreci, kurul üyeleri, kurul üyelerin çalıştığı kurumlar ile kurulun oluşum sürecinde izlenen yöntem hakkında bilgi aktardı.

Tüysüz`ün ardından söz alan TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan ise DDK`nın oluşturulmasındaki amaç ve beklentiler hakkında kurul üyelerine bilgi aktardı. Alan Kurulun çalışma usul ve esasları hakkındaki görevlerin yerine getirilmesi amacıyla bir yönerge oluşturulduğunu ve bu yönergenin kamuoyu ve meslektaşlarla paylaşıldığı bilgisini verdi. DDK’nun gönüllük temelinde oluşturulduğunu kaydeden Alan, temel amacın bir deprem ülkesi olan ülkemizde depremler konusunda jeoloji meslek alanı içinde yapılan çalışmalar hakkında toplumu bilgilendirmek, birlikte çalışma kültürünün eşgüdüm için yapılmasını sağlamak olduğunu söyled. Alan böyle bir kurulun Oda tarihinde de bir ilk defa oluşturulduğuna dikkat çekerek, Kurul`un  çalışmalarını önemsedikleri söyleyerek tüm katılımcılara ve katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Daha sonra DDK-YK Başkanı Prof. Dr. Okan Tüysüz, "TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası DDK Yönergesi"ni okunarak, DDK’nun çalışma usul ve esasları ile görevleri hakkında üyelere ayrıntılı bilgi aktardı. Söz konusu bilgilendirmelerden sonra gündeme ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Toplantı iyi niyet temennileri ile son buldu.

Okunma Sayısı: 341
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası