TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ODAMIZ İLE DİSK SOSYAL İŞ SENDİKASI ARASINDA 12. DÖNEM TİS İMZALANDI
Odamız ile DİSK Sosyal İş Sendikası arasında Ağustos-2020 tarihinden yana sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Odamızda 20 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen imza törenine Odamız adına, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan, Yazman Üye Buket Yararbaş Ecemiş, Sayman Üye D. Malik Bakır, Oda Genel Sekreteri Deniz Işık Gündüz ile Sosyal İş Sendikası Genel Sekreteri Celal Uyar, Sosyal İş Sendikası Ankara Şube Sekreteri Sabit Akkuş, İşyeri Sendika Temsilcisi İlhan Esim   katıldılar.

Töreninde, Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, 2000’li yılların başından beri Odamızda örgütlü olan DİSK Sosyal İş Sendikasının, emeğin haklarının korunması ve geliştirilmesi konusunda yürüttüğü mücadeleyi takdirle karşıladığını ifade ederek, Odamızda 12.’si yürütülen toplu iş sözleşmesinin içinden geçtiğimiz ekonomik, toplumsal, siyasal süreçler ile Covid-19 pandemisinin çalışma hayatında meydana getirdiği olumsuzluklarda dikkate alındığında, bağıtlanmasının önemli olduğunu vurgulayarak, sendikanın  gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Sendikası adına toplu iş sözleşmesini yürüten Sosyal İş Sendikası Genel Sekreteri Celal Uyar ise 12.’sini bağıtlanan toplu iş sözleşmesi konusunda Odamız Yönetim Kuruluna teşekkür ederken, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası ile bugüne kadar üyelerinin iş yeri çalışma koşullarından kaynaklı bir şikayet ve sorunlarının bulunmaması veya olası sorunların çözümü konusunda Oda Yönetim Kurulunun gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek, toplu iş sözleşmesinin anlaşma ile sonuçlanması nedeniyle de memnuniyetini belirtti.

Yapılan toplu iş sözleşmesi ile 1 Eylül 2020- 1 Eylül 2021 tarihleri arasını kapsayan 1. yıl için bazı sosyal haklarda düzeltmeler ve tüm ücretlerde %10.2’lik artış, 1 Eylül 2021-1 Eylül 2022 tarihleri arasındaki 2. yıl için ise tüm ücretlerde %10.2’lik artış yapılmıştır.

İmza töreni tüm çalışanlara hayırlı olması dilekleri ile son bulmuştur.

 

Okunma Sayısı: 412
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası