TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
21. PALEONTOLOJİ-STRATİGRAFİ ÇALIŞTAYI 2. GÜN
21. Paleontoloji Stratigrafi Çalıştayı’nın ikinci gününde iki oturum düzenlenecek. çalıştay Saat 19.00’daki PALEO-ANTROPOLOJİ, Saat 20.00’de başlayacak olan BİYOSTRATİGRAFİ-PALEOCOĞRAFYA-PALEOEKOLOJİ oturmları ile devam edecek.

21. Paleontoloji Stratigrafi Çalıştayı’nın ikinci gününde iki oturum düzenlenecek. Saat 19.00’daki PALEO-ANTROPOLOJİ Oturumunda Ayla Sevim Erol, Alper Yener Yavuz, Erhan Tarhan, Serdar Mayda, T. Tanju Kaya, Mehmet Cihat Alçiçek tarafından hazırlanan “Çorakyerler Omurgalı Fosil Lokalitesi /Çorakyerler Vertebrate Fossil Locality” ve Abu Bakar Sıddıq tarafından hazırlanan “Traces of behavioral modernity of the Palaeolithic people groups in Turkey/ Türkiye’nin Paleolitik Dönem insan gruplarındaki davranışsal modernite izleri başlıklı bildiriler sunulacak.

Saat 20.00’de başlayacak olan BİYOSTRATİGRAFİ-PALEOCOĞRAFYA-PALEOEKOLOJİ Oturumunda ise  Ümit Şafak, Nusret Nurlu tarafından hazırlanan “Adıyaman- Malatya Bölgesinde Yer Alan Eosen yaşlı kireçtaşlarının Petrografik, Mikropaleontolojik ve Stronsiyum İzotopik Araştırılması / Strontium Isotopic Composition and Planktonic Foraminiferal Biostratigraphy of Eocene Carbonate Rocks in the Adıyaman-Malatya Vicinity (SE Turkey) and Chronostratigraphic Implications” ve Nazik Öğretmen, R.  Schıebel, K.P.Jochum, B. Stoll,  U.Weıs,  J. Repschläger,  A. Jentzen, G.H. Haug tarafından hazırlanan “Orta Amerika Denizyolu`nun kapanım öncesi ve sonrasında derin termohalin sirkülasyonu / Deep thermohaline circulation across the closure of the Central American Seaway” başlıklı bildiriler sunulacak.

ÇALIŞTAYA KATILMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR!

1-Öncelikle Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra her oturum için programda belirtilen “ID” ve “Şifre”yi kullanarak oturum izlenebilir.

Açılış günü için bilgiler şöyle

  • Zoom Linki:

 https://us02web.zoom.us/j/81218028421?pwd=WUx0emw5OGt4S1VEQ2dJODVHcXlEdz09


Meeting ID: 812 1802 8421

Meeting Password: 844464

2 – Çalıştayı aynı zamanda aşağıdaki linki tıklayarak Youtube’dan canlı olarak da izleyebilirsiniz.

Lütfen YouTube kanalımıza üye olmayı unutmayınız 

  • Youtube Canlı Yayın Linki:

www.youtube.com/c/JeolojiMühendisleriOdası


ÇALIŞTAY PROGRAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

     

Okunma Sayısı: 613
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası