TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
DEPREM PANELİ-Sahi, Siz 21 Yıldır Ne Yaptınız?...
Depremin 21. yıl dönümünde, herkese bu sorumlulukları hatırlatmak ve harekete geçmelerini sağlamak amacıyla ‘’Sahi, Siz 21 Yıldır Ne Yaptınız?...’’ sorularına yanıt arayacağımız bir panel düzenledik.

Bugün, 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıl dönümü. Acılarımızın hala taze olduğu, eksiklerimizin bir tokat gibi yüzümüze vurulduğu depremin üzerinden 21 yıl geçti, zaman daraldı ve İstanbul henüz daha gerçek anlamıyla depreme hazırlanmadı.

Geçen bu 21 yılda hala deprem gerçeğinin kabul edilmediğini, akla ve bilime aykırı olarak uygulanan politikalar nedeniyle depremin vereceği zarar riskinin her geçen gün artmakta olduğunu görüyoruz.  Bu artışa dur demek konusunda, devletin en üst kademesinden bireye kadar herkesin sorumlu olduğuna inanıyoruz.

Biz de bu çalışmalara dikkat çekmek için TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak, depremin 21. yıl dönümünde, herkese bu sorumlulukları hatırlatmak ve harekete geçmelerini sağlamak amacıyla, ‘’Sahi, Siz 21 Yıldır Ne Yaptınız?...’’ sorularına yanıt arayacağımız bir panel düzenledik.

Panelimiz, pandemi dolayısıyla sadece basın mensuplarına açıktır. YouTube’den canlı olarak yayınlanacaktır.

 

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

İstanbul Şubesi

 

PANELİN;

Tarihi  : 17 Ağustos 2020 Pazartesi

Saati   : 14.00

Yeri     : TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Aykut Barka Konferans Salonu

Adresi : 19 Mayıs Mah., Tayyareci Cemal Sok., İnan Bey Apt., No: 3, Kat:1-2, Daire: 1-2  Şişli/İSTANBUL

Tel       : 0212 219 45 63-64-66 

 https://www.jmo.org.tr/resimler/ekler/9c5786260e35829_ek.jpg

 

Okunma Sayısı: 270
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası