TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
JEODERGİ’NİN 14. SAYISI YAYIMLANDI

Covid-19 pandemisi nedeniyle Odamızın çalışma gün ve saatlerinde değişiklik yaparak haftada iki güne indirmek zorunda kaldık.Üyelerimizle ilgili iş, işlem ve ilişkileri aksatmamaya çalışmakla birlikte bu değişikliğin doğal sonucu olarak Oda aktivitelerimizde fiziki anlamda bir azalma söz konusu oldu. Bu durumdan yayın akışımız da nasibini aldı haliyle ve bu sayıyı Nisan-Mayıs aylarını kapsayacak şekilde yayınlamak zorunda kaldık.

Bu sayımızda;

TMMOB Yasası’nda yapılmak istenen değişikliğe ilişkin haberlerin yanı sıra Salda Gölü ve Narman Peribacaları’na ilişkin basın açıklamalarımızı, Oda etkinliklerimizi, şubelerimizden haberleri okuyabilirsiniz.

Son günlerde tartışılan jeotermal enerjiye ilişkin Jeotermal Komisyonu Başkanı İbrahim Akkuş tarafından hazırlanan “Jeotermal Enerjide son Durum” başlıklı makalemiz meslektaşlarımızın ilgisine sunuluyor.

 “Burayı Biliyor musunuz?” da bu sayıda UNESCO tarafından Türkiye’nin ilk “Biyosfer Rezervi” olarak ilan edilen Artvin Karagöl Tabiat Parkı tüm görsel güzellikleriyle meslektaşlarımızın beğenisine sunuluyor.

Tüm Dünyanın salgın tehdidi altında olduğu şu günlerde ayları geride bırakırken, eşitliğin, aklın, bilimin ve vicdanın hakim olduğu bir ülkede yaşama arzumuzdan asla vazgeçmeyeceğimizi belirtir sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

Dergimizi web sayfamızdan okumak için lütfen tıklayınız

Dergimizi pdf olarak okumak için lütfen tıklayınız

Okunma Sayısı: 212
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası