TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
ODA YAZMAN VE SAYMANLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

6 Haziran 2020 günü, Web üzerinden Genel Merkez ve şubelerimizin yazman ve sayman üyeleri ile denetleme kurulu üyeleri ortak toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda odamızın idari ve mali işleyişi, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, Covid-19 Pandemi sürecinde Oda çalışma düzeni ile TMMOB Kanununda yapılacak değişikliğin Odamız ve çalışanlar üzerindeki olası etkileri değerlendirildi.

Yapılan toplantıda; yazman ve sayman üyelerimizin ana yönetmeliğimizde belirtilen görevlerinin yerine getirilmesi süreçlerinde uygulanmasında karşılaştıkları sorunlar ile bu sorunların çözümü konusunda daha fazla çaba sarf etmeleri kararlaştırıldı.

CoVİD-19 pandemi sürecinde Cumhurbaşkanlığı kararları ile ilgi bakanlıkların genelgeleri, Odamızda örgütlü sendika, TMMOB ve diğer meslek örgütleri ile yapılan değerlendirmeler sonucunda Odamızda oluşturulan çalışma düzeni ile mevcut siyasi iktidarın genelde meslek örgütleri, özelde TMMOB ve odalarımıza karşı giriştikleri saldırı ve kuruluş kanunlarında değişiklik öngören çalışmalarına ilişkin bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulunularak yapılacak olan mücadelenin yol haritası değerlendirilmiştir.

Verimli bir şekilde gerçekleştirilen toplantıda,  sayman ve yazman üyelerimizle belirli periyotlara ortak toplantılar yaparak, odamızda uygulamada yaşanılan sorunların giderilmesi konusunda ortaklaştırılmış kararların uygulanması konusunda çaba sarf edilmesi temennileri ile toplantı sona ermiştir. 

Okunma Sayısı: 181
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası