TMMOB Odalar 05 Haziran 2020, Cuma

Üyelerimiz, Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ye ilk 6 ay faiz ödemesiz, 36 ay vade ile azami 25 bin lira nakit kredi için başvurabilecek…

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 22.05.2020
Güncellenme Zamanı: 03.06.2020 16:59:39

Odamızın girişimleri sonucunda; Türkiye Halk Bankası A.Ş. tarafından, Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) üyelerine yönelik, Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında, ihtiyaç duydukları kredilere uluşmakta zorluk çeken küçük işletmeler ve Oda`ya kayıtlı bulunan şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla, "İşe Devam Küçük İşletme Can Suyu Destek Kredisi" oluşturuldu.

Küresel salgın dolayısı ile faaliyetlerini sürdürmekte güçlük çeken, ekonomik açıdan sıkıntılar yaşayan JMO üyelerine yönelik oluşturulan destek kredisi ile; yıllık yüzde 7,5 faiz oranı ve ilk 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 36 ay vade ile azami 25 bin lira nakit kredi alınabilecek.  

Şahıs şirketleri, yıllık cirosu 3.000.000 TL`yi aşmayan işletmeler; kredi başvurularını JMO İnternet sitesi üzerinden aşağıdaki linkte yer alan formu doldurarak yapabilecek.  

Anonim ve Limited şirketler ve yıllık cirosu 3.000.000 TL`yi aşan şahıs işletmeleri başvurusu ise aşağıda yer verilen link üzerinden, Halk Bankası Kobi İnternet sayfasından gerçekleştirilecek.

Başvurunun alındığına dair banka tarafından cep telefonlarına gelecek SMS ile yapılacak doğrulamanın ardından, Halk Bankası şubelerinden kobi müşteri ilişkileri yetkilileri, kredi sürecine ilişkin başvuru sahipleriyle iletişime geçecek, kredi başvurusu olumlu sonuçlanan üyelerimiz banka şubelerine davet edilecek.  Başvurularda ayrıca, güncel JMO üyelik belgesi talep edilecek.  

İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi

Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’nden üyelerinizin faydalanabilmesi için;

 • TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası’na kayıtlı şahıs işletmesi olması,
 • Yıllık cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması,
 • İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması,
 • Hem ticaret sicile kayıtlı hem de esnaf sicile kayıtlı ise Bankanın Esnaf Kredileri`ne ilişkin devam eden kredi riskinin olmaması (Yalnızca Esnaf Sicil Kaydı Bulunanlar Krediden Faydalanamayacaktır),
 • İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması,

önkoşullarını taşıması gerekmektedir.

İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi kapsamında Nakit İşletme Kredisi ve Paraf KOBİ Kart imkânı sunulacaktır;

1.Nakit İşletme Kredisi

Kredi Limiti:

 • Azami 25.000 TL’dir.

Kredi Türü, Vadesi ve Geri Ödeme Şekli

 • Kredi, TL işletme kredisi şeklinde kullandırılacaktır.
 • Kredi vadesi, 6 Ay Anapara ve Faiz Ödemesiz Dönem olmak üzere toplam 36 Ay’dır.
 • Kredi geri ödemeleri, Aylık Eşit Taksitli şekilde yapılacaktır.

Krediye Uygulanacak Faiz ve Komisyon Oranı

 • Kredi’ye yıllık %7,50 faiz oranı uygulanacaktır.
 • Kredi kullandırımı sırasında bir defaya mahsus %0,75 peşin kredi komisyonu tahsil edilecektir.
 • Kredi Garanti Fonu kullanılacak krediye kefalet sunacağından bir defaya mahsus %0,75 oranından peşin kefalet komisyonu tahsil edilecektir.

2.Paraf KOBİ Kart

Nakit kredinin yanında azami 25.000 TL limitli Paraf KOBİ Kart verilecektir.

İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’ne Başvurmak için tıklayınız.

Dosyalar

(633 KB) (22.05.2020 19:58:58)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 1053