TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Odamız Corona Virüse Karşı Onlemler Almaya Devam Ediyor

Odamızda virüs kaynaklı salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla dezenfekte çalışması yapıldı.
GENEL MERKEZ
16.03.2020 (Son Güncelleme: 23.03.2020 18:12:42)

Sağlık Bakanlığının, Türkiye`de corona virüs vakasının tespit edildiğine yönelik açıklamasının ardından ülke genelinde tedbirler alınmaya başladı. Dünya genelinde önlemler üst seviyeye çıkartılırken ülkemizde de hayatın her alanında bir dizi önlemler alınmaya devam ediyor. Eğitime ara verilmesi, toplu kullanım alanlarına kısıtlamalar getirilmesi ve bazı risk gruplarının zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmaması gibi tedbirler devam ederken, hem kamu hem de özel sektörde dezenfekte ve hijyen çalışmaları yapılıyor.

Bu kapsamda; Odamız tarafından da çalışmalar devam etmekte olup, 06-10 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 73. Türkiye Jeoloji Kurultayı 1-5 Haziran 2020 tarihine ertelendi. Ayrıca 14 Mart 2020 Cumartesi günü Odamız hizmete kapatılarak dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılan özel ilaçlarla tüm kullanım alanları sterilize edildi.

Tüm meslektaşlarımızın ve halkımızın ilgili ve sorumlu kurumlar tarafından yayınlanan prosedürlere uygun hareket etmeleri konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri, hem kendi hem de toplum sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Okunma Sayısı: 265
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası