TMMOB Odalar 05 Haziran 2020, Cuma

1-5 Haziran 2020 tarihleri arasında MTA Genel Müdürlüğü Kültür Sitesi’nde düzenlenecek olan 73 yıllık emek ve birikimin ürünü 73. Türkiye Jeoloji Kurultay Programı belirlendi. 

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 10.03.2020
Güncellenme Zamanı: 23.03.2020 18:14:16

Bu yılki ana teması “Jeoloji ve Jeopolitika”  olarak belirlenen Türkiye Jeoloji Kurultayı`nın yetmiş üçüncüsü 1-5 Haziran 2020 tarihleri arasında MTA Genel Müdürlüğü Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilecektir. Ku-rultayımızda “Jeoloji ve Jeopolitika” kavramları içerisinde yer alan konular ayrıntılarıyla tartışılacaktır. Kurultay boyunca düzenlenecek olan panelde de konunun çeşitli uzmanlarıyla ülkemizin jeopolitik sorunlarının aşılmasında jeolojinin rolü ve öneminin vurgulanması ve yeni politikalar geliştirilmesi için geniş bir tartışma zemini oluşturulacaktır.

Kurultay`ın geleneksel temel konuları (Genel Jeoloji, Mineraloji-Petrografi, Maden Yatakları ve Jeokimya, Uygulamalı Jeoloji) her yıl olduğu gibi bu Kurultay`da da yerlerini korumaktadırlar. Bu kapsamda 340 sözlü ve 50 poster bildiri sunulacaktır. Ayrıca, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Sivrice (Elazığ) depremi dolayısıyla “Doğu Anadolu Fayı ve Sivrice Depremi” konulu bir özel oturum ile Doğu Akdeniz bölgesinin jeolojik evrimi ile ilgili güncel bilgilerin tartışılacağı “Doğu Akdeniz Bölgesi ve Civarının Tetis Evrimi” konulu bir özel oturum da düzenlenmektedir.

Düzenleme Kurulu olarak; jeoloji bilimleri ve bilhassa “Jeoloji ve Jeopolitika” konularıyla doğrudan ya da dolaylı ilgili olan tüm bilim insanlarını Kurultay`ımıza en samimi duygularımızla davet ediyoruz.

Bilimi ve bilimsel düşünceyi içselleştirmiş herkesi yetmiş üçüncü kez düzenlenecek olan Türkiye’nin en köklü bilimsel toplantı-sına; 73. Türkiye Jeoloji Kurultayı`na bekliyoruz…

Prof. Dr. Osman PARLAK

Düzenleme Kurulu Başkanı

73. TJK PROGRAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Dosyalar

(851 KB) (13.03.2020 14:30:03)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 351