TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
DEVLET DEMİRYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARGE DAİRE BAŞKANI VE GENEL MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİK
T.C. DDY Genel Müdürlüğü ARGE Daire Başkanlığına atanan meslektaşımız Ahmet Şirin ve DDY Genel Müdürünü 05.02.2020 tarihinde makamında ziyaret ettik.

T.C. DDY Genel Müdürlüğü ARGE Daire Başkanlığına atanan meslektaşımız Ahmet Şirin ve DDY Genel Müdürünü 05.02.2020 tarihinde makamında ziyaret ettik.

Ziyarete Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan ile Yönetim Kurulu Üyemiz Düzgün Esina katıldı. Konuşmasına ARGE Daire Başkanlığına atanan Ahmet Şirin’i tebrik ederek başlayan Oda Başkanımız Hüseyin Alan, DDY Genel Müdürlüğü gibi Cumhuriyetin kuruluşundan daha eski bir kurumsal yapıya sahip olan genel müdürlüğün, ülkemiz için öneminden bahsederek, özellikle son yıllarda güzergah seçimleri başta olmak üzere yaşanan teknik sorunları dile getirilerek, bu sorunların aşılması için Genel Müdürlük bünyesinde ARGE Daire Başkanlığının kurulması, başkanlığına bir jeoloji mühendisinin atamasının yapılmasının önemine vurgu yaptı. Konuşmasına “Ülkemizin jeolojik yapısı gereğince, demiryolları gibi çizgisel mühendislik yapılarının güzergah etütleri kapsamında yapılması gereken jeoloji, jeoteknik, mühendislik jeoloji amaçlı çalışmaların çok önemli olduğunu, günümüzde bu etütlerin istenen nitelikte ve kalitede yapılmasının önemli eleştiri konusu olduğunu, yeni kurulan ARGE Daire Başkanlığının kurumun bu eksikliğini gidermesini arzu ettiğini belirtti.

ARGE Daire Başkanı Ahmet Şirin ise odamızın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni kurulan daire başkanlığının kurumsal faaliyetleri konusunda bilgi verdi. Ayrıca kurumun yaptığı çalışmalarda oda ile işbirliği yapmak istediklerini belirtti. DDY Genel Müdürü ise odanın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ankara-İzmir hattı kapsamında odanın düzenlediği obruklara ilişkin uyarıcı nitelikteki raporun önemli olduğu, gerekli araştırmalara başladıklarını ve sonucuna göre gerekli tedbirleri alacaklarını ifade etti. Görüşme iyi niyet temennileri ile son buldu.

Okunma Sayısı: 187
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası