TMMOB Odalar 07 Haziran 2020, Pazar

TMMOB 6. Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) Kongresi “Akıllı” Şehir ve “Akıllı” Kırsal temasıyla ve ‘Bilişsel Özgürlük’ sloganıyla 23-25 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara’da Türkiye Barolar Birliği Av. Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 04.11.2019
Güncellenme Zamanı: 20.11.2019 15:53:01

Çeşitli teknik oturumların ve panellerin gerçekleştirildiği kongrede, Coğrafi Bilgi Teknolojileri Fuarı da yer aldı.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz`ın açılış konuşması ile başlayan Kongre, Doç. Dr. Selin Sayek Böke tarafından “Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Kalkınma” başlıklı açılış konferansı ile devam etti.

Kongrenin ikinci gününde düzenlenen teknik oturumlardan biri; “JEOLOJİ” ana başlığı ile gerçekleştirildi. Yapılan oturuma meslektaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Ayrıca kongre kapsamında düzenlenen “Akıllı" Yerleşimlerle Dünyayı Değiştirebilir miyiz?” temalı panelde Odamız adına Prof. Dr. Tolga Çan panelist olarak yer aldı.

“Akıllı” Şehir, “Akıllı” Kırsal veya Geleceğin Bağlantılı Şehir Senaryoları için Yenilikçi Çözümler Yarışması (Ideathon) kapsamında girişimler (startups), proje fikirlerini sunma ve destek bulma fırsatı yakaladı.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası olarak başta meslektaşlarımız olmak üzere kongrenin gerçekleşmesinde emeği geçen ve kongreye katılım gösteren herkese teşekkürlerimizi sunarız.


Okunma Sayısı: 76