TMMOB Odalar 02 Haziran 2020, Salı

Yönetim Kurulumuz Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığına atanan meslektaşımız Bekir Ödemiş’i 11.09.2019 tarihinde makamında ziyaret etti.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 12.09.2019
Güncellenme Zamanı: 30.09.2019 11:46:16

Yönetim Kurulumuz Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığına atanan meslektaşımız Bekir Ödemiş’i 11.09.2019 tarihinde makamında ziyaret etti.

Yönetim Kurulumuz adına söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan Bekir Ödemiş`i atanmasından dolayı tebrik ederek sözlerine başladı. Alan, ülkemizin ilk yarı resmi jeolojik koruma, jeoturizm ve doğa eğitim alanlarından olan Kızılcahamam-Çamlıdere jeoparkının korunup, geliştirilmesi, jeopark olma potansiyelindeki Nallıhan’ın jeosit alanlarının tespit edilerek, ortaya çıkarılması ve turizme kazandırılması konusunda Odamızla birlikte ortak çalışma ve işbirliği yapılmasının önemi ve gerekliliğinden bahsetti. Ayrıca Ankara ve çevresinin jeotermal potansiyelinin ortaya çıkarılarak gerek turizm, gerekse kullanım amaçlı olarak  işletiminin kente katacağı değere vurgu yaptıktan sonra Odamızın Munzur Vadisi`nin jeopark potansiyelinin otaya çıkarılması için 24-25 Eylül tarihinde Tunceli Belediyesi ile birlikte gerçekleştireceği çalıştaya davet etti.

Görüşmede Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş meslek örgütlerinin önemine vurgu yaparak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ödemiş, Odamızın "Jeolojik Miras ve Jeopark Çalışma Grubu" ile en kısa sürede bir araya gelerek ortak çalışma yürütülmesi ve kentin jeotermal potansiyelinin ortaya çıkarılması konusunda gerekli altyapının oluşturulmasına yönelik çalışmaların başlatılması için gerekli talimatları vereceğini ifade etti.

Görüşme iyi niyet temennileri ile son buldu.


Okunma Sayısı: 603