TMMOB Odalar 03 Haziran 2020, Çarşamba

Munzur Vadisinin Jeopark Potansiyeli ve Jeoturizm Çalıştayı”  “Munzur’u Keşfet, Koru Ana Teması” ile 24.-25 Eylül 2019 tarihleri arasında Tunceli’de Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 27.08.2019
Güncellenme Zamanı: 30.09.2019 11:43:42

Munzur Vadisi içerdiği eşsiz nitelikteki flora ve faunanın yanında; Ovacık Fay Zonu, 20’yi aşkın buzul gölü, buzul vadileri, genç buzul çökelleri, ülkemizin en büyük karstik boşalımı olan Munzur gözeleri, vadi içerisinde yer alan Halvori gözeleri, henüz tescili yapılmamış çok sayıda mağara ve kanyon vadiler ile bölge insanı için kutsiyet değeri içeren çok sayıdaki ziyaret ve ören yerinin korunarak gelecek nesillere aktarılması,  UNESCO Global Jeopark kriterleri çerçevesinde gerekli çalışmaların yapılarak Avrupa Jeopark Ağı ile UNESCO Global Jeopark Ağı içine alınması ve insanlığın ortak değeri haline getirilmesi, bugün ise jeoturizm yoluyla insanlığın hizmetine sunularak yerel kalkınmaya destek vermesi amacıyla Odamız ile Tunceli Belediye Başkanlığınca ortaklaşa düzenlenecek olan “ Munzur Vadisinin Jeopark Potansiyeli ve Jeoturizm Çalıştayı”  “Munzur’u Keşfet, Koru Ana Teması” ile 24.-25 Eylül 2019 tarihleri arasında Tunceli’de Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Söz konusu etkinlik “Hozat, Nazimiye, Pertek, Pülümür, Ovacık Belediye Başkanlıkları ile Tunceli Barosu, Tunceli Sanayi ve Ticaret Odası, Tunceli Esnaf ve Sanatkarlar Odası, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Jeolojik Mirası Koruma Derneği (JEMİRKO), Kula-Salihli Jeoparkı, Jeopark Belediyeler Birliği” tarafından da desteklenmektedir.

İki gün sürecek olan çalıştayın ilk gününde;  Munzur vadisi ve çevresinin jeopark potansiyeli değerlendirilecek, ikinci gün ise belirlenen lokasyonlara teknik gezi düzenlenecektir. Söz konusu çalıştay tüm halkın katılımına açıktır.

Saygılarımızla,

SEN DE DESTEK OL!!!

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası                                                    Tunceli Belediyesi

Dosyalar

(336 KB) (27.08.2019 12:02:13)

(6297 KB) (27.08.2019 12:10:01)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 209