TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
HEYELAN KILAVUZU HAZIRLAMA ÇALIŞMA GRUBU İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Heyelan Çalışma Grubumuz ilk toplantısını 16 Mayıs 2019 tarihinde Genel Merkez Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda, Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Tolga Çan’ın başkanlığında gerçekleştirdi.

Odamızın 26. Dönem Genel Kurulunda  “Kentleşme, planlama, imar çalışmaları başta olmak üzere birçok mühendislik hizmetinin gerçekleştirilmesi sırasında karşı karşıya kalınan heyelan (kayma, akma, devrilme), kaya düşmesi ve Oturma/tasman gibi jeolojik tehlikelerin belirlenmesi, tanımlanması ve bunlara ilişkin raporların hazırlanması konularında meslektaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla “Heyelan, Kaya Düşmesi ve Oturma/Tasmanların Araştırılması, Haritalanmasına ile Buna İlişkin Rapor Formatlarının Belirlenmesi ve Klavuz Niteliğinde El Kitabının Hazırlanması" konusunda  alınan karar çerçevesinde hazırlıkları devam eden  çalışmanın  ilk toplantısı 16 Mayıs 2019 tarihinde Odamız Genel Merkez Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda, Çalışma Gurubu Başkanı Prof. Dr. Tolga Çan’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Çalışma gurubu yaptığı toplantıda; bu konuda bugüne kadar yapılan çalışmalar ile   “Heyelan Kılavuzunun” hazırlanması çalışmaları kapsamında rehber doküman olarak odamız adına telifi alınan ve Prof. Dr. Tolga Çan tarafından çevirisi yapılan USGS’in” Heyelan El Kitabı’nın içeriği değerlendirildi.

Yapılan değerlendirmelerden sonra ülkemize özgü, uluslararası norm ve standartlarla uyumlu, meslektaşlarımıza pratik olarak yardımcı olacak bir el kitabının hazırlanması çerçevesinde yapılması gereken çalışmalar konusunda iş bölümü ve çalışma programı oluşturuldu.

Okunma Sayısı: 349
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası