TMMOB Odalar 03 Haziran 2020, Çarşamba

3 Mayıs 2019 Cuma günü Oda Genel Merkez binasında "Madencilikte Uygulamalı Finansal Modelleme ve Analiz Eğitimi" düzenlendi.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 06.05.2019
Güncellenme Zamanı: 14.05.2019 09:55:28

3 Mayıs 2019 tarihinde Oda Genel Merkez binası eğitim salonunda "Madencilikte Uygulamalı Finansal Modelleme ve Analiz Eğitimi" düzenlendi. Madencilik yatırım projelerinde kullanılan teknik ve finansal kavramlar, ekonomik değerlendirme yöntemleri ve kullanılan ölçütler, uygulamalı finansal modelleme ve analiz konularının ele alındığı eğitim; İngiltere merkezli maden ve çevre danışmanlık firması Wardell Armstrong International’da Kıdemli Jeoloji Mühendisi olarak görev yapan Jeoloji Yüksek Mühendisi Ceylan TREGENZA`nın sunumu ile gerçekleştirildi.

Uluslararası normlara uygun “kaynak ve rezerv raporları ile fizibilite raporlarının” yapılabilmesi için iyi modellenmiş finansal analizlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda meslektaşlarımızın özellikle rezerv ve fizibilite çalışmaları esnasında ihtiyaç duydukları finansal model çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla  “Madencilikte Uygulamalı Finansal Modelleme ve Analiz Eğitimi’’ düzenlendi.

Eğitim seminerine katkı koyan Sayın Ceylan TREGENZA`ya ve eğitime katılan meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

 


Okunma Sayısı: 266