TMMOB Odalar 18 Ağustos 2019, Pazar
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 07.02.2019
Güncellenme Zamanı: 08.03.2019 15:49:17

Odamız Yönetim  ve Bilimsel Teknik Kurulundan oluşturulan bir heyet, 05.02.2019 tarihinde Odamız üyesi,  Kamu Görevlileri Etik Kurulu ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Üyesi Sayın Asım Aykan’ı ziyaret etti.

Söz konusu görüşmede, yeni görevlerinden dolayı tebrik eden heyet,  odamız ve mesleğimizin gelişimi, üniversite eğitimi süreçleri ve yaşanan sorunlar  ile meslektaşlarımızın yaşadığı sorunlar hakkında görüşlerini aktardı. Görüşmede odamızın yaptığı ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Aykan, kamu görevlileri etik kurulunun önemine vurgu yaparak, ülkemizde yaşanan etik sorunlar hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

Jeoloji mühendisliği hizmetlerin yerel yönetimlerdeki önemine vurgu yapan Aykan, ülke olarak jeoloji mühendisliği hizmetlerinden arzu edilir düzeyde katkısının alınmadığını ifade ederek,  ülke olarak mesleki şoven anlayışlardan uzak konuları ele almamız gerektiğini belirtti. Ziyaret meslektaşlarımızın yaşadığı sorunları içeren bir raporun takdiminden sonra, iyi niyet temennileri ile son buldu.


Okunma Sayısı: 667