TMMOB Odalar 20 Şubat 2019, Çarşamba

Kartal`da çöken bina sonrasında değerlendirmelerde bulunan Şube 2. Başkanı Can Akın, "Binalarda zemin-etüt çalışmaları eksik. Bir yıl içerisindeki olaylara bakınca bu çökmelerin devamı gelecek gibi görünüyor" dedi.

TMMOB İstanbul İKK tarafından şube temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen örgütlenme çalıştayı tamamlandı.

Cem TV`de canlı olarak yayınlanan ``Şeyma Dumrul ile Çevre Dosyası`` programında, Türkiye`deki deprem tehlikesini ve yaklaşan Marmara depremini değerlendirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından zemin ve temel etütlerine ilişkin format çalışmaları tamamlanıncaya kadar, mevcut format yasal olarak yürürlükte olması nedeniyle raporların söz konusu formata uygun olarak hazırlanması gereklidir.

Yayımlanan röportajda, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi`ni temsilen Jeo. Yük. Müh. Nejat GÜVEN konuyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Jeo. Yük. Müh. Nejat Güven, ‘‘Geçen yaz aynı bölgede yaşanan kazanın tekrar yaşanma olasılığı çok yüksek. Bu menfezlerin durumu daha önce incelediğimiz menfezlerden çok daha kötü’’ dedi.

Önemli uyarı: Olası İstanbul depreminde altyapının çökmesinin ve 20 milyonluk kontrolsüz nüfusun neden olacağı kaosun ölümcül sonuçlar yaratacağını açıkladı

Katılımcılara ve her zaman olduğu gibi değerli desteklerini esirgemeyen Şişli Belediye Başkanlığı’na çok teşekkür ederiz.