TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI SONER ÇETİN İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
Zemin Etütlerinin öneminin farkında olduklarını kaydeden Başkan Soner Çetin, bu işi daha da ciddiye alacaklarını ve zemin etütlerinin kontrolünün belediye tarafından yapılacağını, bunun için de belediyedeki Jeoloji Mühendislerinin sayısının artırılacağını açıklamıştır

24.04.2023 tarihinde Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Çukurova Belediye Başkanı Soner ÇETİN`i makamında ziyaret etmişlerdir.

Şube Başkanımız Dr. Mehmet Tatar ve Şube Yönetimi Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret ederek, Türkiye’de 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Soner Çetin deprem sonrası imar konusunda adeta sıkıyönetim ilan ettiklerini söyleyerek, “Çok önemli kararlar aldık ve meclisimizden geçirdik. Binalara kat sınırlaması getirdik, yeni imara açılan bölgelerde emsal kaybı olmadan yapıları 5 katla sınırlandırdık. Sismik izolasyon ya da damper zorunluluğu getirdik. Asma ve çekme katları yasakladık. Bodrum otoparkı zorunluluğunun istisnalarını ortadan kaldırdık. Bu konuda işi sıkı tutuyoruz. Aldığımız bu kararların diğer belediyelerce de örnek alınacağını düşünüyoruz” şeklinde konuşmuştur.

Zemin etütlerinin öneminin farkında olduklarını kaydeden Başkan Soner Çetin, bu işi daha da ciddiye alacaklarını ve zemin etütlerinin kontrolünün belediye tarafından yapılacağını, bunun için de belediyedeki Jeoloji Mühendislerinin sayısının artırılacağını açıkladı.

Şube Başkanımız; Çukurova Belediyesi’nin deprem önlemlerini yakından takip ettiklerini ve desteklediklerini söyledi. “Kamu yararına olan her konuda yanınızdayız” ifadesini kullanan Dr. Mehmet Tatar, “Ülkemiz bir deprem ülkesi ve bu konuda herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Çukurova Belediyesi’nin bu konuya ciddiyetle eğilmesi bizi memnun ediyor. Biz de her zaman destek vermeye hazırız” demiştir.

Okunma Sayısı: 3157
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası