TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
“HASAR TESPİTİ İSTİSMARCILARINA" KARŞI HALKI UYARAN BASIN AÇIKLAMASI YAPTIK
Şubemiz 2. Başkanı Akyıldız, “Hasar Tespitinin Resmi Olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Koordinesinde Yapıldığı konusunda halkı uyarmıştır.

11.02.2023 tarihinde Şubemiz 2. Başkanı Doç. Dr. Mustafa Akyıldız, halkı kötü niyetlilere karşı uyarıp, Hasar tespit çalışmalarının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği (ÇŞB) İl Müdürlüğü koordinesinde resmi olarak yürütüldüğünden bahsetmiştir.

Kahramanmaraş Merkezli yaşanan ve Adana’nın da etkilendiği Depremlerde, çok sayıda vatandaşın yaşamını yitirdiğini ve yaralandığını hatırlatan Akyıldız, Deprem sonucunda birçok binanın da yıkıldığını veya hasar gördüğünü belirtmiştir.

Akyıldız; Hasarlı binaların çok fazla olması nedeniyle yaşadığı binanın hasar durumunu öğrenmek isteyen vatandaşın taleplerine, yıkılan ve hasarlı binaların sayısının çok fazla olması nedeni ile ekiplerin yanıt verme sürecinde gecikmeler yaşanabileceğini söylemiştir.

Son olarak; “Hasar Tespiti konusunda uzman olduğunu bildiren ancak kontrol etme yetkinliğine sahip olmayan kişi ve kuruluşlar tarafından uygun olmayan yöntemler ve yüksek fiyatlarla binaları kontrol etme fırsatçılığı yapıldığının görüldüğü üzerinde duran Akyılız, vatandaşların bu kişi ve kuruluşlara itibar etmemeleri konusunda uyarmıştır.

Akyıldız; yaşanan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara ve tüm vatandaşlara “geçmiş olsun” dileklerimizi ileterek basın açıklamasını bitirmiştir.

 

Yeni Adana İnternet Haberi İçin Lütfen Tıklayınız...

Bölge Gazetesi İnternet Haberi İçin Lütfen Tıklayınız...

Okunma Sayısı: 3110
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası