TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
‘’DERİN UĞULTU’’ DEPREM BELGESELİMİZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Çekimlere başladığımız ilk günden bugüne kadar yanımızda olan, maddi ve manevi desteklerini bizlerden esirgemeyen, meslektaşlarımıza, paydaşlarımıza ve sponsorlarımıza içtenlikle teşekkür ederiz. 

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak, ülkemizdeki deprem gerçeğinden hareketle, toplumsal bilinçlendirmeye katkı sağlamak amacıyla ‘’Derin Uğultu’’ isimli deprem belgeseli çekimlerini tamamladık. “Korku Değil Gerçek, Önlem Al Hayatta Kal” teması ile yola çıktığımız belgeselimizin, Türkiye’nin 7 bölgesinde, 7’den 70’e herkes için deprem konusunda yüzleşme sağlayacağı inancındayız. 

Çekimlerine Haziran 2020 tarihinden itibaren başladığımız belgeselde, çeşitli meslek disiplinlerinden akademisyenler, mühendis/mimar/şehir plancıları, STK temsilcileri, siyasetçi, psikolog, sosyolog, ekonomist, iletişim bilimci, müteahhit ve depremzedeler olmak üzere 30`u aşkın kişiyle röportaj yaptık.

Sadece 2020 yılı içerisinde bile Elazığ, Manisa, Van, Muğla, Malatya ve İzmir’de gerçekleşen depremler, toplumun ve kurumların daha henüz depremle mücadeleye hazır olmadığını, acı bir şekilde bize tekrar göstermiş bulunmaktadır. Toplumun deprem gerçeğine karşı hazır hale gelmesi ve kurumların üstüne düşenleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmesinde katkı sağlayacağına inandığımız belgeselimizin post-prodüksiyon çalışmalarını önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. 

Alanında Türkiye`de bir ilk olacak `Derin Uğultu` belgeselimizin tanıtım videosunu (ekteki linkte sunulan) 1-8 Mart Deprem Haftası`nda sizlerle paylaşmanın çok anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Çekimlere başladığımız ilk günden bugüne kadar yanımızda olan, maddi ve manevi desteklerini bizlerden esirgemeyen, meslektaşlarımıza, paydaşlarımıza ve sponsorlarımıza içtenlikle teşekkür ederiz. 

Saygılarımızla

 TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası 

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

‘’Derin Uğultu’’ Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız.

Okunma Sayısı: 93
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası