TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
İHA0 / İHA1 TİCARİ İHA PİLOTU VE DRONE İLE HARİTALAMA EĞİTİMİ
Eğitim sonrasında katılımcılara SHGM onaylı drone ehliyeti, 1 adet karton sertifika ve 1 adet R/T telsizle haberleşme sertifikası verilecektir.

Değişen ve gelişen teknolojinin mesleki uygulama alanlarımıza etkisi gün geçtikçe artmaktadır. Bu bağlamda dünyada ve ülkemizde yürütülen mühendislik hizmetleri kapsamında “İnsansız Hava Araçlarının” kullanımı etkin hale gelmiştir. 

Üyelerimizin mesleki gelişimlerini desteklemek, güncel teknolojik konularda bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve ülkemizde İHA ile yürütecekleri farklı uygulamalar için resmi pilotaj sertifikasına (ehliyetine) sahip olabilmelerini sağlamak amacıyla 03-04-05-06 Aralık 2020  tarihleri arasında (4 gün) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı İHA0-İHA1 sınıfı resmi sertifika eğitimi düzenlenecektir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yayınlanan SHT-İHA Talimatı gereği, İnsansız Hava Araçlarını ticari amaçlı kullanacak olan kişiler için SHGM tarafından yetkilendirilen kuruluşlardan Ticari İHA Pilotu Sertifikası alınması zorunlu hale getirilmiştir.

Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde gerçekleştirilecek eğitim, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş TR-İHA-E-14 Belge numaralı Sapmaz Havacılık işbirliği ile düzenlenecektir. Eğitimler Sapmaz Havacılık eğitmenleri tarafından verilecektir.

Eğitimler; İHA0 12 saat, İHA1 36 saat olacak şekilde yapılacaktır. İHA0 eğitimine kayıt yaptıran katılımcılar, İHA1 eğitiminde verilecek olan drone ile haritalama eğitimlerine (6 Saat) de katılabileceklerdir. Ancak eğitim sonrasında İHA0 belgesini almaya hak kazanacaklardır. İHA0 eğitimi alan katılımcılar daha sonra saat ve ücret farkını tamamlayarak belgelerini İHA1 düzeyine çıkarabileceklerdir.  

Eğitimlerde %100 devam zorunluluğu esastır. 

Eğitim sonrasında katılımcılara SHGM onaylı drone ehliyeti, 1 adet karton sertifika ve 1 adet R/T telsizle haberleşme sertifikası verilecektir.

*İHA0 Sertifikası ile ağırlığı 4 kg`a kadar olan cihazları, İHA1 Sertifikası ile 25 kg`a kadar olan cihazlar kullanılabilmektedir.

**İHA0 Eğitimine kayıt olacaklar ilk 2 güne katılacak olup İHA1 Eğitimine kayıt yaptıranlar sonraki 2 güne de katılarak toplamda 4 gün eğitim alacaklardır.

***Eğitimler en az 12 kişi olması halinde açılacaktır. 

Yeterli kontenjan sağlanması durumunda katılımcılara ayrıca duyurulacaktır.

KATILIMCILARIN DİKKATİNE !!!

  • Oda üyesi olan katılımcıların üye aidat borcu bulunmamalıdır.
  • Odamızı arayarak kontenjan hakkında bilgi almanız ve ön kayıt için eğitim ödemesini yaparak dekontu göndermeniz gerekmektedir.
  • Eğitim ücretini yatırıp eğitime katılmayan katılımcılara para iadesi yapılmayacaktır.

EĞİTİM GÜNÜ: 03-04-05-06 Aralık 2020

EĞİTİM SAATİ: 09.30 - 18.30

EĞİTİM YERİ: TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şubesi (Güzelyalı Mah. Uğur Mumcu Bulv. Duygu Sitesi A Blok Kat:1 Daire:2 Çukurova / ADANA)

EĞİTİM ÜCRETİ: 

ÜYELER İÇİN

İHA 0= 450,00TL           İHA 1= 900,00 TL 

ÜYE OLMAYANLAR İÇİN

İHA 0= 500,00TL           İHA 1= 1.000,00 TL   

EĞİTİM İÇERİĞİ

DERSLER

İHA 0

İHA 1

İHA TANITIM

1 SAAT

3 SAAT

HAVA HUKUKU VE SORUMLULUKLAR

2 SAAT

6 SAAT

HAVA ARACI, UÇUŞ DİNAMİĞİ VE UÇUŞ PRENSİPLERİ

1 SAAT

4 SAAT

METEOROLOJİ

1 SAAT

2 SAAT

ATC USULLERİ VE HAVACILIK FREZYOLOJİSİ

1 SAAT

3 SAAT

SEYRUSEFER VE OPERASYON

2 SAAT

5 SAAT

KUMANDA EDİLEBİLİR SİSTEMLER

1 SAAT

4 SAAT

İTKİ SİSTEMLERİ

1 SAAT

3 SAAT

AVİYONİK SİSTEMLER

1 SAAT

3 SAAT

BAKIM VE ONARIM

1 SAAT

3 SAAT

TOPLAM

12 SAAT

36 SAAT

*İHA0 ve İHA1 teorik eğitimlerinin yanısıra Drone İle Haritalama Eğitimi kapsamında; simülatör eğitimleri, drone ile elde edilmiş hava fotoğrafları kullanılarak hassas ortofoto, 3 boyutlu model ve nokta bulutu elde edilmesi, ayrıca nokta bulutu üzerinden mesafe, alan ve kübaj ölçümü eğitimleri verilecektir.

*Eğitime katılacak kişilerin Şubemize kayıt yaptırmalarının yanı sıra, 

http://basvuru.sapmazhavacilik.com/193/iha0-iha1-iha-pilotu-drone-ehliyeti-egitimi-basvurusu

adresinden istenilen belgeleri sisteme yükleyerek de kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

 

BANKA HESAP BİLGİLERİ

Hesap Sahibi: TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İktisadi İşletmesi

Banka Adı: Garanti Bankası

Şube Kodu: 411

Şube Adı: Yenişehir Şubesi 

Hesap No: 6292476

IBAN No: TR720006200041100006292476

 

KAYIT ve İLETİŞİM

Adres: TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Güzelyalı Mah. Uğur Mumcu Bulv. Duygu Sitesi A Blok Kat:1 Daire:2 Çukurova / ADANA 

Tel: 0322 - 459 39 59 

E-Posta: adana@jmo.org.tr

Okunma Sayısı: 3095
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası