TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
DEPREM PANELİ-Sahi, Siz 21 Yıldır Ne Yaptınız?...
Depremin 21. yıldönümünde, herkese bu sorumlulukları hatırlatmak ve harekete geçmelerini sağlamak amacıyla ‘’Sahi, Siz 21 Yıldır Ne Yaptınız?...’’ sorularına yanıt arayacağımız bir panel gerçekleştirildi.

Bugün 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıldönümü. Acılarımızın hala taze olduğu, eksiklerimizin bir tokat gibi yüzümüze vurulduğu depremin üzerinden 21 yıl geçti, zaman daraldı ve İstanbul henüz daha gerçek anlamıyla depreme hazırlanmadı.

Geçen bu 21 yılda hala deprem gerçeğinin kabul edilmediğini, akla ve bilime aykırı olarak uygulanan politikalar nedeniyle depremin vereceği zarar riskinin her geçen gün artmakta olduğunu görüyoruz.  Bu artışa dur demek konusunda, devletin en üst kademesinden bireye kadar herkesin sorumlu olduğuna inanıyoruz.

Biz de bu çalışmalara dikkat çekmek için TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak, depremin 21. yıldönümünde, herkese bu sorumlulukları hatırlatmak ve harekete geçmelerini sağlamak amacıyla, ‘’Sahi, Siz 21 Yıldır Ne Yaptınız?...’’ sorularına yanıt arayacağımız, pandemi dolayısıyla sadece basın mensuplarına açık olan bir panel gerçekleştirdik.

Panelimize katılıp değerli bilgilerini bizlerle paylaşan İ.T.Ü. Maden Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi ve Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci GÖRÜR`e, İ.B.B. Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Dr. Tayfun KAHRAMAN`a, Tiyatro, Sinema ve Dizi Sanatçısı Erdal ÖZYAĞCILAR`a, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ALAN`a ve Panelin Moderatörlüğünü yürüten Boğaziçi Üniversitesi Öğr. Gör. Sevgi KESİM GÜVEN`e çok teşekkür ediyoruz.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

İstanbul Şubesi

Paneli izlemek için lütfen tıklayınız

 

Okunma Sayısı: 2613
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası