TMMOB Odalar 03 Haziran 2020, Çarşamba

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 100 yıl önce, Samsun’dan yakmış olduğu bağımsızlık ateşi, milletimizin cesaret ve özgüveniyle birleşerek Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu müjdelemiştir.

Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE
Yayına Giriş Tarihi: 19.05.2019
Güncellenme Zamanı: 19.05.2019 10:39:04

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve dava arkadaşlarının, Millî Mücadele Hareketini başlatmak üzere 16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkarak, 19 Mayıs’ta Samsun’a ulaşmasıyla başlayan İstiklal Mücadelemizin100. Yıl dönümünü büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 100 yıl önce, Samsun’dan yakmış olduğu bağımsızlık ateşi, milletimizin cesaret ve özgüveniyle birleşerek Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu müjdelemiştir.

O gün malını, canını, bütün varlığını vatanın kurtuluşu için siper eden ecdadımızın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, bu mücadele uğruna şehit düşmüş bütün istiklal kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle yâd ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından Türk gençliğine armağan edilen bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençliğimiz başta olmak üzere hepimizin sorumluluğudur.

Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilinci ile Türk ulusunun bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, ulusal değerlerin yeşerdiği, kurtuluş ateşinin yakıldığı, laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

 

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

İstanbul Şubesi

Yönetim Kurulu

https://www.jmo.org.tr/resimler/ekler/2897112133cb3ee_ek.jpg

Dosyalar

(72 KB) (19.05.2019 01:37:37)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için