TMMOB Odalar 29 Mayıs 2020, Cuma

DEĞERLİ VE YARI DEĞERLİ TAŞLAR ÇALIŞTAYI-2 DÜZENLENECEKTİR

Yayına Giriş Tarihi: 31.05.2018
Güncellenme Zamanı: 14.12.2018 11:39:19
Etkinliğin Tarihi

19.12.2018 - 20.12.2018

Etkinliğin Yeri

İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE TASARIM FAKÜLTESİ KONFERANS SALONU-KÜÇÜKYALI YERLEŞKESİ

Çalıştayda, gemoloji, arkeo-gemeoloji ve elmas gibi konularda Yerbilimlerini ve Yerbilimcileri önemine dikkat çekmek amaçlanmıştır.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından, birincisi 2015 yılında, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mühendislik ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu-Küçükyalı Yerleşkesi’nde düzenlenen, ‘‘Değerli ve Yarı Değerli Taşlar Çalıştayı‘‘ nın  ikincisi, aynı kurumların ortaklığında, 19-20 Aralık 2018 tarihinde yine aynı adreste düzenlenecektir.

Çalıştayın birincisinde, ülkemizde önemli rezervleri bulunan, ancak yeterli derecede değerlendirilemeyen değerli ve yarı değerli taşların doğadaki bulunuşlarından, süs taşı olarak kullanılmalarına kadar geçen evreleri değerlendirmesi hedeflenmiş ve bu hedef büyük oranda gerçekleştirilmiştir. İkincisini yapacağımız bu Çalıştay da ise, gemoloji, arkeo-gemeoloji ve elmas gibi konularda Yerbilimlerini ve Yerbilimcileri önemine dikkat çekmek amaçlanmıştır.

Son yıllarda ülkemizde de önem kazanan Değerli ve Yarı Değerli Taşlar konusunda geniş kapsamlı çalışmaların yeterince yapılmamış olduğunu dikkate aldığımızda, ülkemiz yerbilimcilerine ve sektöre yeni kazanımlar getireceğini düşündüğümüz ‘‘Değerli ve Yarı Değerli Taşlar Çalıştayı-II’’ ye katılımınızdan onur duyar, saygılar sunarım.

Ayrıntılı bilgilere www.sustaslaricalistayi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Çalıştay Düzenleme Kurulu Adına

Prof. Dr. Yüksel ÖRGÜN TUTAY

JMO İstanbul Şube Başkanı

Çalıştay Afişi için lütfen tıklayınız

Çalıştay Broşürü için lütfen tıklayınız

Çalıştay Programı için lütfen tıklaynız

Dosyalar

(3186 KB)

(3583 KB)

(548 KB)

Okunma Sayısı: 1453