TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Jmo Güney Marmara Şubesi Açılış Kokteyli

GÜNEY MARMARA ŞUBE
04.02.2011 (Son Güncelleme: 22.02.2011 14:11:25)

JMO GÜNEY MARMARA ŞUBESİ‘NİN BAOB YERLEŞKESİ‘NDEKİ YENİ HİZMET MEKÂNININ AÇILIŞI, JMO GENEL BAŞKANI DÜNDAR ÇAĞLAN VE NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA BOZBEY‘İN DE KATILDIĞI BİR KOKTEYL İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BURSA - Jeoloji Mühendisleri (JMO) Odası Güney Marmara Şubesi, Bursa‘daki tüm akademik odaları tek çatı altında toplayan Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi‘ndeki (BAOB) yeni hizmet mekânının açılışını düzenlenen bir kokteyl ile gerçekleştirdi.

Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi üyeleri ile BAOB‘da yer alan akademik odaların başkanlarının yanı sıra TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Genel Başkanı Dündar Çağlan ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de açılışa katıldı.

JMO‘nun bugün 15 bin üyesi, 12 şubesi ile her ilde örgütlenmiş bir oda olduğunu dile getiren Genel Başkan Dündar Çağlan, JMO‘nun yürüttüğü mesleki ve örgütsel çalışmalar ile de saygın bir kuruluş haline geldiğini söyledi. "Ülkeye, topluma, mesleğe ve meslektaşlarımıza yararlı çalışmaların altına imza atmak için gayret gösteriyoruz" diyen Dündar Çağlan, şöyle devam etti:

"Bugün TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası‘nın en önemli örgüt birimlerinden Güney Marmara Şubemizin hizmet mekânını açmanın heyecanını ve onurunu hep birlikte yaşıyoruz. Fiziki imkânlarımızın artması, çok daha üretken, verimli çalışmaların yapılmasına zemin yaratacaktır. Bursa merkezli Güney Marmara Şubemiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da deneyim, bilgi birikimi, üyelerinden aldığı güç ve sorumluluklarının bilinciyle mesleki ve kamusal görevlerini yerine getirmeye devam edecektir."

"Jeolojik anlamda Bursa‘yı ve Türkiye‘yi tanımıyoruz" diyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de, "Deprem geliyor, felaketler geliyor diyoruz. Ama önlem almadan yaşamımızı sürdürüyoruz. Kimsenin umurunda değil. Yine de tüm bu umursamazlığa rağmen sizler akademik odalar olarak uyarılarınızı sürdürmeli, hem vatandaşları hem de yerel yöneticiler olarak bizleri bilgilendirmeye devam etmelisiniz. Bizleri yönlendirmeniz çok önemli. BAOB Yerleşkesi‘ndeki tüm akademik odalarımızın güç birliği yaparak tüm olumsuzluklara karşı koymalarını diliyorum. Yerleşkedeki yeni mekânınız size ve üyelerinize hayırlı olsun" diye konuştu.

Bu arada, konuşmaların ardından TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Genel Başkanı Dündar Çağlan, JMO Güney Marmara Şube Başkanı Mustafa Arık ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey açılış kurdelesini birlikte kesti.

Okunma Sayısı: 1597
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası