TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
TMMOB ANTALYA KENT SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ
TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu tarafından `Cumhuriyet`in 100. Yaşında Hayalimizdeki Antalya` temasıyla Kent Sempozyumu 7-8 Aralık 2023 tarihlerinde Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Hizmet Binası`nda gerçekleştirildi.

Paydaşları arasında yer aldığımız, TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu tarafından `Cumhuriyet`in 100. Yaşında Hayalimizdeki Antalya` temasıyla Kent Sempozyumu 7-8 Aralık 2023 tarihlerinde Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ATSO eski Başkanı Davut Çetin, Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, Büyükşehir ve Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcıları, TMMOB`a bağlı oda başkanları, çok sayıda üyemiz ve misafir katıldı.

TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu`nun "Cumhuriyetin 100. Yaşında Hayalimizdeki Antalya" temasıyla gerçekleşen Kent Sempozyumu Prof. Dr. İbrahim Atmaca`nın açılış konuşması ile başladı. Antalya İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Derya Ünver ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek`in konuşmaları sonrasında Yürütme Kurulunda görev alan meslek odaları temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Sempozyumun ‘Göçün Etkileri ve Yönetimi‘ başlıklı ilk oturumu Prof. Dr. Ümit Deniz Uluşar‘ın oturum başkanlığında, konuşmacılar Doç. Dr. İsmail Ercüment Ayazlı, Prof. Dr. Bülent Topkaya ve Prof. Dr. Selçuk Çömlekçi‘nin sunumlarıyla tamamlandı.

‘Depreme Dirençli Kentleşme’ başlıklı 1. oturumu Prof. Dr. Erdal Koşun‘un oturum başkanlığında, konuşmacılar Prof. Dr. Fuat Erkül, Doç. Dr. Volkan Özaksoy ve Doç. Dr. Şebnem Ertaş Beşir‘in sunumlarıyla tamamlandı.

‘İklim Değişikliği ve Çevre Paneli‘, Prof. Dr. Bülent Topkaya moderatörlüğünde, panelistler Prof. Dr. Gökhan Civelekoğlu, Devrim Kılıç, Dr. Ögr. Sıtkı Güner ve Süleyman Bedeloğlu‘nun sunumlarıyla tamamlandı. 

Antalya Kent Sempozyumunun 2. günün ilk oturum olan ‘Ulaşım ve Trafik Yönetimi Oturumu‘, Prof. Dr. Afşin Güngör‘ün moderatörlüğünde, konuşmacılar Doç. Dr. Sevil Köfteci, Dr. Ögr. Üyesi Yalçın Albayrak, Doç. Dr. Kıvanç Ertuğay ve Prof. Dr. Ümit Deniz Uluşar‘ın sunumlarıyla tamamlandı. 

Antalya Kent Sempozyumu‘muzun 2. gününde, ‘Depreme Dirençli Kentleşme 2.Oturumu‘, Prof. Dr. Uğur Niyazi Koçkal‘ın moderatörlüğünde, konuşmacılar Prof. Dr. Ramazan Özçelik, Doç. Dr. Ferhat Erdal, Doç. Dr.Engin Kepenek ve Doç. Dr. Nusret Demir‘in sunumlarıyla tamamlandı.

‘İklim Değişikliği ve Çevre Paneli‘, Prof. Dr. Mustafa Erbaş moderatörlüğünde, Önder Yazıcı, Öğr. Gör. Dr. Hüseyin Öztürk, Doç. Dr.  Köksal Aydınşakir ve Doç. Dr. Nilüfer Kart Aktaş`ın sunumlarıyla tamamlandı. 

2 gün süren sempozyumda toplamda 4 oturum, 2 panel ve 22 konuşmacı ‘Göçün etkileri ve yönetimi, Depreme dirençli kentleşme, Ulaşım ve trafik yönetimi, İklim değişikliği ve Çevre` başlıklarındaki sorunları ele alındı ve çözüm önerilerini sunuldu. Panel sonrası konuşmacılara teşekkür plaketi takdim edildi.

 

Okunma Sayısı: 3109
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası