TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA YERBİLİMLERİ KOLOKYUMU-BATI ANADOLU
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, 26-27-28 Ekim 2023 tarihinde "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yerbilimleri Kolokyumu-Batı Anadolu" gerçekleşti.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, 26-27-28 Ekim 2023 tarihinde "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yerbilimleri Kolokyumu-Batı Anadolu" adı ile Prof.Dr. Yücel Yılmaz onursal başkanlığında düzenlediği kolokyum 300’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleşti.

Ülkemizin saygın bilim insanlarının katıldığı bu kolokyum, 26 Ekim tarihinde İzmir Ticaret Odası Ana salonda, 27 Ekim tarihinde İZQ İnovasyon Merkezinde düzenlendi. 28 Ekim tarihinde ise 60 kişinin katılımıyla Efes-Priene-Milet antik yerleşim merkezlerini içine alan "Batı Anadolu`nun Dünya Bilim ve Kültüründe Yaptığı Sıçramalar" temalı gezi gerçekleştirildi.

Kolokyumun birinci günü açılış ve protokol konuşmaları sonrasında Prof.Dr. Yücel Yılmaz`ın oturum yürütücülüğünde Açılış Oturumu, Prof Dr. Cahit Helvacı yürütücülüğünde 10 sunumun yer aldığı 1. oturum gerçekleştirildi.

Kolokyumun ikinci günü ise Prof.Dr. Mete Hançer, Prof.Dr. Alper Baba ve Jeoloji Mühendisi Hakkı Batur Demiray yürütücülüğünde toplam 21 oturumun yer aldığı 2., 3. ve 4. oturumlar gerçekleştirildi.

Sunum yapan kıymetli hocalarımıza ve katılan misafirlerimize teşekkür ederiz.

Okunma Sayısı: 3160
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası