TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
9-11 Eylül 2022: DENİZLİ TRAVERTEN JEOPARKI FOTOĞRAF SERGİSİ ÇAL’DA DÜZENLENDİ
Denizli Traverten jeoparkı fotoğraf sergisi Çal`da yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Denizli Traverten Jeoparkı Fotoğraf Sergisi Denizli Şubemiz, Denizli Traverten Jeoparkı Çalışma Grubu, Denizli Fotoğrafçılar Derneği (DENFOT) ve Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği (DEFSAT) ortak girişimi ile başlatılan, Denizli Merkez, Honaz ve Buldan ilçesinden sonra Çal Belediye Başkanlığının desteğiyle 9-11 Eylül 2022 tarihleri arasında Çal Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali kapsamda Çal İlçe Merkezi Atatürk Parkında gerçekleştirildi.

60’a yakın fotoğrafın sergilendiği alanda, fotoğraf sanatçılarının yanısıra Denizli Traverten Jeoparkı Çalışma Grubu üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Özkul, Prof. Dr. Bülent Topuz, Dr. Öğretim üyesi Bekir İnce, Doç. Dr. Barış Semiz, Prof. Dr. Velittin Kalınkara, Dr. Arzu Gül ve Jeoloji Yüksek Mühendisi Gürcan Elçi hazır bulundular.

Denizli ilinin bilimsel ve görsel yönden öne çıkan jeolojik kaynak değerleri ile bunlarla birlikte diğer doğal, kültürel ve tarihi değerlerini seçilmiş fotoğraflarla tanıtmak, toplumun bu değerlere dikkatini çekmek ve UNESCO kriterlerine göre kurulacak bir jeoparkın topluma ne gibi sosyal, kültürel ve ekonomik faydalar sağlayacağı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla açılan sergiye vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdi.

Okunma Sayısı: 3143
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası