TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
MERMER VE DOĞALTAŞ OCAKLARINDA JEOLOJİK ETÜTLER BİTİRME TEZİ YARIŞMASI
6. Uluslararası Taş Kongresi Kapsamında düzenlenen “Mermer ve Doğaltaş Ocaklarında Jeolojik Etütler” konulu bitirme tezi yarışması yeni mezun ya da bitirme tezi aşamasındaki jeoloji mühendislerini sektör ile bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Yarışma, öncelikli olarak Jeoloji Mühendisliği Bölümü lisans öğrencileri ile Mermer ve Doğal Taş Sektörü arasındaki iletişimi geliştirmeyi amaçlar. Ek olarak, ilerleyen yıllarda sektörün ihtiyaçlarına yanıt verebilecek Jeoloji Mühendisleri’ nin, lisans aşamasından itibaren sektör hakkında bilgi sahibi olmasını, deneyim kazanmasını ve bununla birlikte işbirliği olanaklarının oluşturulmasını hedefler. Yarışma yoluyla, Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri ve danışmanlığını yaptığı lisans öğrencilerinin, Mermer ve Doğal Taş ocaklarında karşılaşılan veya karşılaşılması muhtemel sorunlara yönelik daha fazla araştırma yapmaları teşvik edilecektir. Aynı zamanda sektör için, jeolojik etüt katkısının sadece araştırma aşamasında değil işletme aşamasında da ne derece önemli olduğu konusundaki farkındalığın geliştirilmesi hedeflenmektedir.


Bu amaçlar doğrultusunda, konusu “Mermer ve Doğal Taş Ocaklarında Jeolojik Etütler” kapsamında olan Jeoloji Mühendisliği Bölümü lisans bitirme tezi başvuruları, konusunda uzman jüri heyeti tarafından değerlendirilecek ve dereceye giren bitirme tezleri ödüllendirilecektir.

Lisans Öğrencilerine Yönelik Proje Yarışması Şartnamesi için tıklayınız.

Ayrıntılar; https://t.co/5Oe1pE45hR

Okunma Sayısı: 57
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası