TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
`30 EKİM 2020 SİSAM DEPREMİ VE İZMİR`E ETKİLERİ` RAPORU YAYINLANDI
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından hazırlanan 30 Ekim 2020 Sisam Depremi ve İzmir`e etkileri raporunu Şube web sayfası raporlar kısmından ulaşabilirsiniz.

İzmir için hüzünlü ve zor bir gün olan 30 Ekim Cuma, Sisam Depremi sonrası, Cumartesi JMO İzmir Şube’de yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelindi. Deprem ve genel durum değerlendirildi. O günün akşamı, 1 Kasım Pazar 11:00 için tüm meslektaşlarımıza toplantı çağrısı yapıldı.

İmkânları dâhilinde çağrımıza cevap veren meslektaşlarımızla 1 Kasım’da yapılan toplantıda deprem bölgesinde inceleme yapmak için iki grup lideri seçildi. Özgür YILMAZ ve Berna ŞENGÖÇMEN GEÇKİN’in liderliğinde 15 kişilik bir meslektaş grubumuzla (aşağıda isimleri verilen) 13:00 civarında deprem bölgesinde incelemeye başlandı. Akşamüstüne doğru inceleme sonucu elde edilen gözlemler, sahada bir araya getirilerek gurup liderlerine teslim edildi.

Grup liderlerinin diğer günler JMO İzmir Şubesi’nde yaptıkları birebir çalışmalar ile bu rapor hazırlandı. Bu zor süreç içerisinde birlikte olmak isteyip gelen ve gelemeyen ancak katkılarını ve emeklerini esirgemeyen tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Deprem sahasında önceden yaptığı çalışmalar dolayısı ile doğru verilere ulaşmamıza yardımcı olan, elindeki rapor ve kaynakları paylaşan, meslektaşımız Sinan BİNBOĞA’ya verdiği destek için ayrıca teşekkür ederiz.

Taslakları inceleyen öneriler getiren, yerli ve yabancı kaynakları bize ileten Ankara’dan Yazgan KIRKAYAK’a; olumlu eleştirilerini esirgemeyen raporumuzun niteliğini arttırıcı desteklerini esirgemeyen Prof. Dr. Nihat Sinan IŞIK hocamıza şükranlarımızı sunarız.

Tüm aktarılan gözlemleri, verileri, kaynakları ve eleştirileri göz önünde bulundurarak, inceleme ve raporlama konusunda saat mefhumu gözetmeden özverili bir şekilde çalışan grup liderlerimize kocaman bir teşekkürü hak ettiklerini belirtmeliyiz.

Adını sayamadığımız bu çalışmada emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederiz. Bu raporun şehrimiz ve ülkemiz için katkı sağlamasını dileyerek saygılarımızı sunarız.

30 Ekim 2020 Sisam Depremi ve İzmir`e etkileri raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
İzmir Şube Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 45
Fotoğraf Galerisi
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası