TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
"DEPREM VE TOKAT"
Sesi mi Duyan var mı ?

Tokat Belediyesi, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası ve Tokat Mimarlar Odası tarafından düzenlenen “Deprem ve Tokat” konulu panel Tokat Dedeman otelde gerçekleştirildi.

İlke Yapı ve Zemin Laboratuvarı Genel Müdürü Suat Bayar moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, Yapı ve Zemin Laboratuvarı Derneği Başkanı Yaşar Poyraz, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası yönetim kurulu başkanı Hüseyin Alan, Yapı Denetim ve Deprem Mühendisleri Derneği Başkanı Nazmi Şahin konuşmacı olarak katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin ALAN yaptığı sunumda; Türkiye`nin deprem gerçeği konusunda genel bilgilendirmeler yaparak, KAF ve DAF işleyişlerini açıklamış bir çok ilden örnekler vermiştir. Binaların yıkılmasının ana nedenlerini açıklayarak, Elazığ depremi ve alanda yapılan çalışmalar konusunda görsellerle bilgilendirmeler yaparak alınması gereken önlemler konusunda uyarılar yapmıştır. Ülkemizde mutlaka FAY YASASI`nın çıkarılması gerektiğini, Etüt Proje ve Yapı Üretim süreçlerinin mutlaka denetlenmesinin önemi vurgulamıştır. Sunumunu Tokat ilinin depremselliği ve faylanmaları ile ilgili görselleri ile bitirmiştir. 

 

Okunma Sayısı: 293
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası