TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
DEPREM HAFTASINDA ŞUBE BAŞKANIMIZ KANAL 26 TV` DE "ESKİŞEHİR`İN DEPREM TEHLİKESİNI" ANLATTI
1-7 Mart Deprem Haftasında Jeoloji Mühendisleri Odası Kanal 26 TV’nın konuğu oldu

1-7 Mart Deprem Haftasında
Jeoloji Mühendisleri Odası Kanal 26 TV’nın konuğu oldu

1-7 Mart Deprem Haftası nedeni ile Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Can Ayday Eskişehir’in Deprem Tehlikesini anlattı. Kanal 26 Televizyonunda Haber Özel’de Muharrem Esen’in konuğu olan Ayday Eskişehir il sınırları içinde bulunan ilçeleri de kapsayan alanın Deprem Tehlikesi konusunda bilgi verdi.
Can Ayday sadece Eskişehir değil, diğer büyük şehirlerde de yapılan deprem çalışmalarının hep şehir merkezleri ile sınırlandırıldığını belirtti. Bunun yanlış olduğunu deprem olması durumunda açığa çıkan enerjinin ilçeler ve bu ilçelere bağlı köyleri de etkilediğini söyledi. Bu konuda Eskişehir il sınırı içinde kalan tüm alanda yaptığı çalışmaları canlı olarak TV ekranlarından izleyenlere gösterdi. Eskişehir’in Deprem Tehlikesi altında olan ilçelerini saydı.
Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu ve en az 18 büyük yerleşim yerinin içinden aktif fay hattının geçtiğini söyledi. Bu yerlerin içinde Eskişehir’in olduğunu özellikle vurguladı. Oda olarak Fay Yasasının çıkartılması çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi olarak bu konuda Eskişehir’de sorumluları uyardıklarını fakat sorumluların konuya önem vermediklerini söyledi.

Okunma Sayısı: 52
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası