TMMOB Odalar 16 Şubat 2019, Cumartesi

Odamızın Bilimsel ve Teknik Kurul Tıbbi Jeoloji Üyesi Prof. Dr. Alper Baba, Rektör Yardımcılığı görevine atandı.

“Konyalatı Plajı"nın “doğal ve ekolojik dokusuna” büyük zarar verecek olan Boğaçay Projesi Antalya Şubemiz tarafından düzenlenen panelde tüm yönleriyle ele alınacak.

NETCAD Yazılım A.Ş. işbirliği ile düzenlediğimiz `Jeolojik Katı Modelleme Sertifikalı Eğitim Programı` 29-30 Kasım 2018 tarihlerinde Genel Merkezimizde gerçekleştirildi.

Üyelerimizin aidat ödemelerinin %4`ü ile büro tescil belgesi yenileme gelirinin %1’i toplamında oluşan burs fonu ile her yıl düzenli olarak üniversitelerin jeoloji mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilere verilen karşılıksız burslar belirlendi.

18 Mart 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Bina Deprem Yönetmeliği tartışmaları TBMM’ne  de taşındı.

TMMOB Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca ücretli çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Asgari Ücreti 2019 yılı için brüt 4500 TL olarak tespit edildi.

27. Dönem I. Danışma Kurulu Toplantısı 23-24 Kasım 2018 tarihinde Genel Merkez Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Ankara Kadın Platformu üyeleri ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde Ankara’da Sakarya Meydanı’nda toplandı. TMMOB`nin de bileşenlerinden biri olarak katkı koyduğu, eylemde JMO Kadın Komisyonu üyeleri de Sakarya Meydanı’nda yerini aldı.

Odamız JeoEmekli Komisyonu 21 Kasım 2018 Çarşamba günü Konya`nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi.