TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
MUNZUR VADİSİ’NİN JEOPARK POTANSİYELİ VE JEOTURİZM ÇALIŞTAYI YAPILDI
Munzur Vadisi`nin Jeopark Potansiyeli ve Jeoturizm Çalıştayı

Munzur Vadisi’nin, UNESCO Küresel Jeopark Ağı içine alınması, insanlığın ortak değeri haline getirilmesi ve gelecek nesillere aktarımının sağlanması amacıyla TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası ve Tunceli Belediyesi tarafından ortaklaşa “Munzur Vadisi`nin Jeopark Potansiyeli ve Jeoturizm Çalıştayı” düzenlendi. 24-25 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleşen, “Munzur’u Keşfet, Koru” teması ile düzenlenen çalıştayda JMO Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin ALAN açılış konuşması yaptı. Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı etkinliğe Şubemizden Yazman Üyemiz Özden TEKER SARIKAŞ ve Tunceli  ve üyelerimiz katılım sağladı.

Ayrıca çalıştaya Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet MAÇOĞLU, Tunceli Vali Yardımcısı Akın ZOR,  akademisyenler, ilçe ve belde Belediye Başkanları, siyasi parti ve kurum temsilcileri, meslek örgütleri temsilci ve yöneticileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

İki gün süren çalıştayın ilk gününde; Munzur Vadisi ve çevresinin jeopark potansiyelini değerlendirilmiş olup ikinci gün ise belirlenen lokasyonlara teknik gezi düzenlendi.

Okunma Sayısı: 3322
Fotoğraf Galerisi
En Çok Okunanlar
TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası