TMMOB Odalar 15 Aralık 2019, Pazar

TMMOB Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresinin altıncısı 23-25 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara’da Türkiye Barolar Birliği Av. Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’ nde düzenlenecektir.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 29.07.2019
Güncellenme Zamanı: 09.08.2019 15:13:16

TMMOB Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongreleri, Coğrafi Bilgi Sistemleri kavramının politikalarını, uygulamalarını, teknolojilerini tartışmak ve bu konularda farklı ve yeni düşünceler üretmek amacıyla iki yılda bir düzenlenmektedir. Globalden yerele farklı düzeylerde etkili olan karmaşık problemlerin çözümü, toplumların çağdaş ve kaliteli hizmet beklentilerin karşılanması gibi konularda temel bir araç olarak kullanılan CBS’ nin ulusal vizyonuna yön veren TMMOB Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresinin altıncısı 23-25 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara’da Türkiye Barolar Birliği Av. Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’ nde düzenlenecektir.

TMMOB 6. Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi’nin amaçları arasında CBS kavramını toplumla olan etkileşimini yükseltmek, CBS ve benzeri mekânsal bilgi ve teknolojileri kullanarak toplumsal, sosyal ve ekonomik değerleri artırmak, mekânsal bilgi/bilişim endüstrisini dikeyde büyütmek ve yatayda genişletmek bulunmaktadır. Sözü edilen amaçların dayanışma kültürü içinde toplumun her kesimi ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirilebilmesi için kongrenin bu yıl ki teması ‘’Akıllı Şehirler ve Akıllı Kırsal’’ olarak belirlenmiştir.

Mekansal Bilişim endüstrisinin, mekânsal zeka toplumunun ve farklı düzeylerden CBS uygulayıcısının ortak bir platformda küresel, ulusal ve yerel ölçekteki sorunlara çözüm arayabilmesi ve buna yönelik iş birliklerini kurabilmesi, mekânsal veri/bilgi üretiminde ve kullanımındaki yenilikleri takip edebilmesi, farklı tematik alanlarda mekânsal bilgiye dayalı iş geliştirme fırsatlarına sahip olabilmesi için meslektaşlarımızın kongreye katılımı önem arz etmektedir.

Kongre kapsamında teknik oturumların yanı sıra kurumların ve firmaların çözümlerini ve teknolojilerini sergileyebilecekleri fuar alanı,  girişimcilerin projelerini sunacakları bir girişim yarışması ve daha fazlası bulunmaktadır.

Kongreyle ilgili ayrıntılı bilgi kongre web sayfasında ( http://www.cbskongresi.org ) yer almaktadır.


Okunma Sayısı: 129