TMMOB Odalar 20 Eylül 2019, Cuma
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 30.05.2019
Güncellenme Zamanı: 31.05.2019 17:42:57

Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanı ve TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Murat Kürekçi ile Mimarlar Odası Başkanı Füsun Deniz Yılmaz, Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Sözer, Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Murat Sancak, Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Halim Karabekiroğlu, Jeoloji Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Niyazi Temizkan, Jeofizik Mühendisleri Odası Mehmet Zeki Tığ, Peyzaj Mimarları Odası İl Temsilcisi Onur Öztürk, Harita Kadastro Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Cuma Özdemir, Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Sekreteri Mehmet Ali Elma ve Gıda Mühendisleri Odası İl Temsilciliğinden Yüksel Türkkan`ın da yer aldığı TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu üyeleri Başkanı makamında ziyaret etti. 

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı birliktelikte, yerel kalkınma projeleri ve bunun kente nasıl yansıyacağı üzerine öneriler dile getirildi. Kenti beraber ve ortak akılla yönetmenin önemine vurgu yapan Başkan Büyükakın, "Fikirler ve öneriler Büyükşehir Belediyesi`nin yol haritasını belirlemektedir. Bilimin ışığında akademik çalışmaları çok değerli buluyorum. Odalarımızla yakın iş birliği kurarak, en mutlu şehir Kocaeli hedefine birlikte ulaşacağız." dedi.

Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı ve TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Murat Kürekçi ise görüşmede,"Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın`ın kente değer katacağını biliyoruz. Şehrin yaşam standartının yükseltilmesi ve daha mutlu bir kent için TMMOB`un görüşlerine karşı sergilediği yaklaşımdan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Ortak akıl yürütme ve birlikte çalışma anlayışını TMMOB`nin tüm üyeleriyle Büyükşehir Belediyesi ile iş birliğini geliştirmek konusunca çalışacağız. Büyükşehir belediyemiz ile daha sık bir araya gelecek, konu bazlı çalışmalarımızı ve diyaloglarımızı arttıracağız." diyerek açıklamalarını tamamladı.


Okunma Sayısı: 89